czwartek, 8 lutego 2024

KOMUNIKAT - PTASIA GRYPA !!!

UWAGA MIESZKAŃCY SOŁECTW: BRUDZEW, CIENIA, JASIONNA, KWASKÓW, ŁUBNA-JAKUSY, ŁUBNA-JAROSŁAJ, ORZEŻYN, RÓWNA, SARNY-ZABORÓW, SUDOŁY, ZAWADY, EMILIANÓW, GRUSZCZYCE, NIEDOŃ.Szanowni Państwo!

W związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków w Gminie Wróblew w gospodarstwie położonym w miejscowości Wróblew, hodowcy drobiu z terenu naszej gminy zobowiązani są do przestrzegania Rozporządzenia Nr 3/2024 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sieradzu z dnia 06 lutego 2024 r. powinni zachowywać szczególną ostrożność i stosować odpowiednie środki bioasekuracji minimalizujące ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa.

W przypadku podejrzenia wystąpienia choroby zakaźnej drobiu należy niezwłocznie zgłosić się do odpowiednich osób i instytucji tj. lekarza weterynarii prywatnej praktyki, powiatowego lekarza weterynarii. Telefon kontaktowy do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Sieradzu: 43 822 56 62

W załączeniu Rozporządzenie Nr 3/2024 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sieradzu z dnia 06 lutego 2024 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu sieradzkiego.

(Źródło Gmina Błaszki)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz