poniedziałek, 19 lutego 2024

Szkolenie na instruktorów wędkarskich dla dzieci i młodzieży

W dniach 16 - 17 lutego - Rada Młodzieży przy ZO PZW w Sieradzu - zorganizowała szkolenie dla kandydatów na instruktorów wędkarskich w pracy z dziećmi i młodzieżą. Dodatkowo przeprowadzono szkolenie z wędkarstwa rzutowego.


W zajęciach wzięło udział 9 chętnych - z Kół naszego Okręgu. Kurs teoretyczny (z przepisów organizacji zawodów i imprez dla dzieci i młodzieży) przeprowadzili inspektorzy: Koledzy: Sławomir Nowacki i Wiesław Błaszczyk, a praktyczny - Kol. Andrzej Ulanowski - jeden z najlepszych instruktorów wędkarstwa rzutowego w Polsce. Kurs zakończył się egzaminem - zarówno z wiedzy jak i praktycznym.
Dzięki przekazanej wiedzy oraz tajników metod rzutu przekazanych przez instruktora A. Ulanowskiego - nowi instruktorzy podejmą działania (pokazy) podczas zawodów i imprez dla młodych wędkarzy w Kołach i na poziomie naszego Okręgu.
 
Członkowie Rady Młodzieży dziękują zarówno Kol. Andrzejowi za wspaniały pokaz rzutów, a także Wójtowi Gminy Pęczniew - Panu Marcinowi Janiakowi -  za udostępnienie sali sportowej do przeprowadzenia szkolenia praktycznego.
 
Więcej informacji dotyczącej zaplanowanych działań w  pracy z dziećmi i młodzieżą - można uzyskać na stronie Okręgu PZW w Sieradzu w zakładce MŁODZIEŻ : www.sieradz.pzw.org.pl/mlodziez.

(Źródło PZW Sieradz)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz