czwartek, 28 marca 2024

Modernizacja dróg i parkingów na ul. Daszyńskiego i ul. Paderewskiego

Ruszył pierwszy z etapów inwestycji polegającej na remoncie nawierzchni dróg i parkingów na ul. Daszyńskiego, ul. Paderewskiego, ul. Bohaterów Września, ul. Braterstwa Broni, ul. Andersa oraz ul. Strzelców Kaniowskich.

W pierwszej kolejności modernizacja dróg i parkingów obejmuje ulice I. Daszyńskiego i I. Paderewskiego. Polega ona na odnowieniu istniejącej infrastruktury, wymianie kostki w obrębie bloków, wymianie nawierzchni dróg i parkingów oraz dołożeniu w miarę możliwości kolejnych miejsc parkingowych. Jednocześnie w toku konsultacji z mieszkańcami uwzględniono następujące wnioski:
1. Dodatkowe miejsca parkingowe:
- przy ul. 11-go listopada 2 i ul. I. Paderewskiego (ulica bez wyjazdu, od strony Mark-Med)
- przy ul. 11-go listopada 8 na zieleńcu
2. Poszerzenie parkingu przy ul. I. Daszyńskiego 1 i 3 - zatoka parkingowa zostanie poszerzona, tym samym poprawi się przejezdność na tej ulicy.
3. Rozdzielenie ciągu pieszo-rowerowego przy ul. I. Paderewskiego 13 na chodnik i ścieżkę rowerową.

Koniec całej inwestycji obejmującej 6 wspomnianych ulic przewidziany jest na koniec tego roku. Źródło UM Sieradz.

3 komentarze:

 1. Ja się zastanawiam jak długo to potrwa i dlaczego nikt nie zapewnił miejsc parkingowych zastępczych? Gdzie ludzie mają teraz parkować skoro tyle roboty robią na raz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety obecny prezydent ma to głęboko w czterech literach, obywstel się nigdy dla nie nie liczył, przykład spowodowanie wypadku i ucieczka jak szczur z miejsca.

   Usuń
  2. Jak wam ludzie dogodzić- robią -źle, nie robią też źle.

   Usuń