środa, 27 marca 2024

Nietrzeźwy kierowca przewoził narkotyki

Sieradzcy kryminalni zatrzymali 37-letniego sieradzanina, który posiadał ponad 130 gramów narkotyków. Mając 1,3 promila alkoholu w organizmie kierował volkswagenem, którym przewoził zakazany towar. Nielegalne środki ukrywał w odzieży oraz w mieszkaniu. Sprawca usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania środków odurzających oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzięki intensywnej pracy i monitorowaniu środowiska przestępczego przez sieradzkich kryminalnych, przejęte zostało ponad 130 gramów narkotyków. 

Policjanci od jakiegoś czasu podejrzewali, że 37-letni mieszkaniec Sieradza może mieć związek z posiadaniem nielegalnych substancji. 

19 marca 2024 roku po godzinie 13.00 na parkingu w centrum miasta funkcjonariusze ujawnili typowanego mężczyznę, który kierował osobowym volkswagenem. Kiedy policjanci podjęli interwencję  był wyraźnie zdenerwowany. Od kierowcy czuć było wyraźnie alkohol. 

Policyjna kontrola potwierdziła wcześniejsze przypuszczenia. W kieszeniach kurtki 37-latka funkcjonariusze znaleźli torebki foliowe z zawartością substancji psychoaktywnych i suszu roślinnego. Mężczyzna oświadczył, że narkotyki należą do niego. 

Policjanci zabezpieczyli nielegalne środki i zatrzymali 37-latka. Kolejne zakazane substancje policjanci znaleźli w jego mieszkaniu. Zabezpieczyli kolejne torebki z zakazanymi substancjami oraz słoik z suszem roślinnym. 

Wstępne badanie potwierdziło, że było to ponad 100 gramów środków psychoaktywnych i około 30 gramów marihuany. 

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wskazało, ze miał on w organizmie prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. 

Podejrzany usłyszał  prokuratorskie zarzuty posiadania środków odurzających oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu utrata prawa jazdy, wysoka grzywna kara do 3 lat. Mężczyzna był wcześniej notowany przez policję. Źródło KPP Sieradz.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz