środa, 20 marca 2024

Nowe możliwości rozwoju dla przedszkolaków z Sieradza

 Blisko 800 tys. zł dofinansowania na realizację projektu "Nowe możliwości sieradzkich przedszkolaków" pozyskał Urząd Miasta Sieradza.


Projekt, który został przygotowany w sierpniu 2023 roku we współpracy z lokalnymi placówkami oświatowymi, ma na celu wsparcie edukacyjne ponad 300 dzieci uczęszczających do 7 miejskich, publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych nr 1 i 8 w Sieradzu.

Dofinansowanie w ramach tego projektu umożliwi zakup za kwotę niemal 500 tys. zł ponad 400 nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które znacząco wzbogacą proces edukacyjny naszych najmłodszych mieszkańców.

Projekt "Nowe możliwości sieradzkich przedszkolaków" nie tylko zwiększy dostępność wysokiej jakości materiałów edukacyjnych, ale także umożliwi organizację szeregu zajęć dodatkowych. Wśród nich znajdą się zarówno zajęcia specjalistyczne, mające na celu wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych, jak i te rozwijające indywidualne zainteresowania i talenty naszych przedszkolaków.

Wartość całkowita projektu wynosi 885 335,50 zł, z czego aż 796 801,91 zł stanowi dofinansowanie przyznane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa. Realizacja projektu zaplanowana jest na lata 2024 – 2025.

Wkład własny Miasta to niespełna 20 tys. zł. Źródło UM Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz