sobota, 9 marca 2024

Poproszę portrecik

Pokazać coś, czego nikt dotąd nie pokazał? Uchwycić na zdjęciu wyjątkowy moment? W czasach, kiedy fotografuje każdy, a selfie stało się częścią codzienności, nie jest to wcale łatwe. Aneta Kolańczyk udowadnia jednak, że jest to możliwe.

 „Poproszę portrecik” to wystawa zdjęć wykonanych w różnych zakątkach Polski i Europy. Ich bohaterami są ptaki – te żyjące obok nas i te rzadko spotykane. Ptasie portrety to fotografie, na których autorce udało się uchwycić na zbliżeniach wyraz… dziobów? Choć trudno powiedzieć, czy przypisywanie im ludzkich emocji jest właściwe.

Zapraszamy 14 marca o godzinie 18 do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu na wernisaż wystawy „Poproszę portrecik” i spotkanie z Anetą Kolańczyk.

Autorka fotografii jest kaliszanką, nauczycielką, poetką, pisarką, a przed wszystkim wielką miłośniczką ptaków. Podgląda je od kilku lat, ale zawsze tak, by nie naruszać ich przestrzeni. Podgląda, fotografuje i stara się poznać. Kiedy już pozna, dzieli się wiedzą, byśmy i my mogli nie tylko podziwiać, ale też chronić ptaki. Źródło PBP w Sieradzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz