niedziela, 30 czerwca 2024

80-lecie OSP w Woli Miłkowskiej

W sobotę 29 czerwca Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Miłkowskiej świętowała swoje 80-lecie. Podczas uroczystości m.in. przedstawiono historię OSP, wręczono medale i odznaczenia, poświęcono również nowy wóz bojowy Star 200 i strażnicę.


Warto wspomnieć, że Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Miłkowskiej powstała dnia 22 sierpnia 1943 roku w czasach okupacji niemieckiej. Straż dzięki ponad 80-leciu istnienia ma bogatą historię służby społeczeństwu. Przez ostatnie lata OSP bardzo się zmieniało i rozwijało. W strażnicy m.in. wymieniono dach, powstał garaż na wóz bojowy, rozbudowana została także kuchnia, odnowiona sala w środku strażnicy oraz elewacja na całym budynku. Pozyskiwano także nowe wozy bojowe.

Z biegiem czasu Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Miłkowskiej rozrosła się i stała się bardziej zorganizowana. Dziś kieruje nią zespół doświadczonych druhów, którzy ciężko pracują, aby OSP działała dobrze i efektywnie. Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Miłkowskiej może się pochwalić nie tylko ponad 80-leciem istnienia ale również gronem zasłużonych druhów dla których straż jest ważną częścią życia a ich odznaczenia i wyróżnienia tylko to potwierdzają. Obecnie OSP w Woli Miłkowskiej liczy 42 druhów.

Serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu! Bądźcie zawsze wierni maksymie „Bogu na chwałę ludziom na pożytek”.

(Źródło Gmina Warta)

(Zdjęcia: Foto Video Studio Anna Majewska)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz