wtorek, 11 czerwca 2024

Mikrogranty 2024

Rekordowa liczba wniosków i rekordowa liczba dofinansowania. Znamy wyniki konkursu Mikrogranty Sieradz 2024. 23 organizacje i grupy nieformalne otrzymały środki na dofinansowanie swoich działań na rzecz mieszkańców Sieradza.


Mikrogranty przez sieradzki magistrat realizowane są już od 2017 r. - Przez ten czas na zadania realizowane przez organizacje pozarządowe i samych mieszkańców Sieradza przeznaczyliśmy blisko 700 tys. zł, co pozwoliło zrealizować blisko 200 rozmaitych wydarzeń, od pikników osiedlowych, poprzez koncerty, zawody sportowe a na publikacjach kończąc. W tym roku zwiększyliśmy limit finansowy. Dziś Ci, którzy chcieliby realizować różne działania, mogą to zrobić ze zdwojoną siłą, dlatego, ze jest 10 tys. zł maksymalnego wsparcia, a nie 5 tysięcy, jak było do tej pory - mówi   Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

W tym roku na realizację programu przeznaczono 200 tys. zł.

O dofinansowanie ubiegało się ponad 40 organizacji i grup nieformalnych. Dofinansowanie otrzymało 23 z nich. Wśród przedsięwzięć, które otrzymały granty są rozmaite działania, począwszy od wspólnych działań sąsiedzkich, poprzez piłkarskie zmagania (także na sieradzkiej plaży) a skończywszy na fabularyzowanym turnieju łuczniczym.

Działania finansowane z programu Mikrograntów będą realizowane od czerwca do 20 listopada tego roku. Pierwsze z nich - turniej piłkarski "Balcerzak CUP" już w najbliższą niedzielę.

Lokalny Program Mikrograntów: Mikrogranty Sieradz 2024 to Program realizowany wspólnie przez Miasto Sieradz oraz Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS finansowany ze środków Miasta Sieradza.

Wyniki - mikrogranty Sieradz 2024 pdf


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz