poniedziałek, 10 czerwca 2024

Sieradzanie malowali Sieradz

W niedzielę ramach odbywających się Dni Sieradza miało miejsce niesamowite dla naszego miasta wydarzenie. Otóż sieradzanie mogli namalować obraz z ważnymi dla Sieradza miejscami a wszystko to działo się pod okiem Pauliny Zawiei oraz Doroty Kuśmierczak-Skotnickiej sieradzkiej artystki. 


Sam pomysł namalowania obrazu wyszedł z Centrum Informacji Kulturalnej i sieradzkiego Teatru. Chodziło między innymi o to by pokazać mieszkańcom naszego miasta jak długo trwa proces malowania obrazu. Był to nowatorski pomysł w którym spodziewanym efektem był miszmasz komiksowy. Baza na płótnie powstała już wcześniej by ułatwić mieszkańcom Sieradza malowanie. Na dziele znajdują się biały most, pomnik Antoniego Cierplikowskiego, Teatr, Bazylika Mniejsza, pompa sieradzka, sieradzkie pasiaki, spławik symbolizujący naszych rybaków, wycinanki a także psy, kot, ryby, rowerzysta i żółw. Obraz ten malowany był przez około 4 godziny przez blisko 30 osób. Praca ostatecznie wygląda niesamowicie. Obraz zawiśnie w nowej siedzibie Centrum Informacji Kulturalnej, która będzie miała miejsce obok Teatru i będzie zawieszony w holu. Zobaczcie sami jak powstawało to dzieło.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz