niedziela, 7 lipca 2024

Knopik i Ścierański koncertowali na sieradzkim Rynku

W niedzielne popołudnie na sieradzkim Rynku odbyły się dwa niesamowite koncerty: "Muzyka Paryża z czasów Antoine'a" i "KNOPIK & ŚCIERAŃSKI DUO". Występ odbył się w ramach lokalnej cyklicznej imprezy "Kulturalny Rynek". 


Kulturalny Rynek w niedzielę 7 lipca rozpoczął się od koncertu "Muzyka Paryża z czasów Antoine'a". Po nim odbył się koncert "KNOPIK & ŚCIERAŃSKI DUO". 

Krzysztof Ścierański jest muzycznym samoukiem (ukończył Pomaturalną Szkołę Ochrony Środowiska). Po kilku latach gry w zespołach muzycznych, m.in. w hard-rockowym zespole muzycznym System[1], został w wieku 22 lat basistą jazz-rockowego zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą, m.in. na festiwalach w Hiszpanii i w Indiach.

W 1980 na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego przystąpił do zespołu Air Condition. Na kilka dni przed ogłoszeniem stanu wojennego zagrał pierwszy koncert ze swoim nowym zespołem, String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę, Ścierański zaczął realizację projektów autorskich.

Obecnie grywa z Bernardem Maselim, a także Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Radulim. Ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Ryszard Sygitowicz, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Grzegorz Ciechowski, Marek Wilczyński, zespół Wilki, zespół Krzak i inni.

Wielokrotny zwycięzca dorocznego plebiscytu Jazz Top miesięcznika Jazz Forum w kategorii gitarzysta basowy roku. Na koncertach używa także klasycznych 6-strunowych gitar elektrycznych.

„KNOPIK & ŚCIERAŃSKI DUO” to niepowtarzalny duet 2 wybitnych muzyków. Wirtuozów swoich instrumentów. W repertuarze głownie utwory z bogatej dyskografii Krzysztofa Ścierańskiego z dużą ilością improwizacji i ekscytujących partii solowych.

Muzyka Paryża z czasów Antoine'a w wykonaniu: 

P. Rodowicz - kontrabas,

P. Knopik - perkusja,

K. Dobrowolski - skrzypce,

A. Mikulski - instrumenty klawiszowe.

Koncert „KNOPIK & ŚCIERAŃSKI DUO”:

P. Knopik - perkusja,

K. Ścierański - gitara basowa i elektryczna.

5 komentarzy:

  1. Fajne koncerty

    OdpowiedzUsuń
  2. Naokoło Sieradza świetne koncerty, świetne zespoły a u nas tragedia

    OdpowiedzUsuń
  3. Totalna szmira, ale czego się spodziewać po włodarzu miasta z wyrokiem sadowym, czy dyrektorze SCK który widzi tylko swoja gitarę

    OdpowiedzUsuń