poniedziałek, 8 lipca 2024

"Niebieski Piknik" już w najbliższa sobotę 13 lipca 2024 r. o godz.14.00

Przed nami Obchody Święta Policji. Z tej okazji przygotowaliśmy „Niebieski Piknik”, na którym czeka na Was wiele atrakcji i niespodzianek. Bądźcie z nami 13 lipca 2024 roku w godz. 14.00 -18.00 na ul. Sikorskiego 2 (przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu). Gwarantujemy wspaniałą zabawę , moc atrakcji i wrażeń w sobotnie wakacyjne popołudnie.

Komendant Powiatowy Policji w Sieradzu insp. Piotr Bielewski oraz Kierownik Ośrodka Szkolenia Policji Łodzi z/s w Sieradzu podinsp. Rafał  Płóciennik serdecznie zapraszają wszystkich na „Niebieski Piknik” z okazji Święta Policji. 

Moc atrakcji i niespodzianek czeka na tych, którzy chcą być z nami i odwiedzą nas 13 lipca 2024 roku. Ruszamy o godzinie 14.00. Zapraszamy wszystkich na ulicę Sikorskiego 2 (przed budynkiem Komendy powiatowej Policji w Sieradzu),  gdzie będzie można zobaczyć wystawę sprzętu i wyposażenia służb mundurowych – Policji, Straży Pożarnej, 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego, Służby Więziennej, Pogotowia Ratunkowego, Wojskowego Centrum Rekrutacji. 

Będzie można zobaczyć symulację wypadku drogowego rowerzysty z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia oraz udzieleniem pomocy przez służby ratunkowe. Policjanci zaprezentują swoje umiejętności podczas pokazu taktyk i technik interwencji. Odbędzie się również  pokaz musztry paradnej policjantów i kobiet z 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia. 

Na kolejnym stanowisku będzie instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie pod okiem mundurowych będzie możliwość ćwiczenia umiejętności praktycznych  z wykorzystaniem fantomów. Czekać będą na Was funkcjonariusze z sieradzkiej komendy, którzy biorą udział w serialu „Policjanci z sąsiedztwa”. Chętnie opowiedzą zarówno o specyfice służby jak i o swoich doświadczeniach na planie filmowym. 

IPA Region Wieluń zaprezentuje wystawę umundurowania zagranicznych formacji policyjnych. Na stoisku sieradzkiego oddziału WORD- u będzie można  skorzystać z symulatora dachowania i doświadczyć co dzieje się, gdy dochodzi do dachowania pojazdu. 

Na uczestników czekać będzie również specjalny tor przeszkód, który można będzie pokonać w narko i alkogoglach. Naszym zamysłem jest pokazanie jak postrzega się rzeczywistość po wypiciu alkoholu i zażyciu środków odurzających. Natomiast na stoisku Straży Miejskiej będzie można oznakować swój rower. 

Szczególe atrakcje przygotowaliśmy dla najmłodszych. Zapraszamy dzieci do bezpłatnej strefy animacji, gdzie będą mogły pobawić się na dmuchańcach, wziąć udział w zabawach z animatorami, skorzystać z malowania twarzy czy też wykonać sobie pamiątkowe odciski palców. 

Najmłodsi mogą wziąć udział w quizach, konkursach czy też loterii fantowej z nagrodami. Nie może zabraknąć najbardziej wyczekiwanego przez dzieci policyjnego pieska. Przewodnik psa służbowego przeprowadzi pokaz tresury i posłuszeństwa swojego czworonożnego partnera. 

Ponadto na swoich stoiskach promocyjnych czekać będą na przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, NZOZ Eskulap Sieradz, Szkoły Nauki Jazy Auto – Margo, Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej, Szkoły Edukacji Innowacyjnej. 

Partnerami przedsięwzięcia są  NSZZ Policjantów przy KPP Sieradz oraz Region IPA Wieluń „Niebieski piknik”  z uwagi na okres letniego wypoczynku będzie także doskonałą okazją do porozmawiania o bezpieczeństwie, które dla policjantów jest priorytetem. 

Wakacje wystartowały, a z nimi czas podróży i różnych  form wypoczynku. Nasze wzmożone działania w tym okresie, pozwolą czuwać nad Waszym bezpieczeństwem, ale to wasze prawidłowe zachowania, przestrzeganie przepisów, zdrowy rozsądek przyczynią się do uniknięcia zagrożeń i zachowania pięknych wakacyjnych wspomnień. 

Czekamy na Was ! Bądźcie  z nami na „Niebieskim Pikniku 13 lipca 2024 roku. Przypominamy - start o godzinie 14.00!


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz