piątek, 5 lipca 2024

Światowy dzień bikini

5 lipca na całym świecie obchodzony jest dzień bikini. Ten dwuczęściowy strój kąpielowy przez swą wygodę i praktyczność zyskał ogromną popularność. Bikini, to idealny strój na plaże - do opalania i kąpieli w oceanie czy morzu. Dlatego też każdego roku projektanci dużych domów mody i sieciówek tworzą nowe wzory, kolory i fasony owych strojów.


To święto jest dedykowane popularnemu dwuczęściowemu kostiumowi kąpielowemu, który noszony jest głównie podczas letnich podróży i wypoczynku nad wodą.

Dzień Bikini został ustanowiony dla uczczenia kultury plażowej i wpływu, jaki miało wprowadzenie tego kontrowersyjnego stroju na modę i społeczeństwo. Pierwszy bikini został zaprojektowany przez Louisa Réarda i pokazany publicznie 5 lipca 1946 roku. Przedstawienie tego stroju kąpielowego wywołało wiele kontrowersji i zdziwienia w tamtych czasach, ale wkrótce bikini stało się popularne na całym świecie.

Obecnie Dzień Bikini jest okazją do świętowania odwagi, pewności siebie i akceptacji swojego ciała. Ludzie uczestniczą w plażowych imprezach, pokazach mody i innych wydarzeniach związanych z kostiumami kąpielowymi.

3 komentarze: