Mariusz Bądzior, Starosta Sieradzki oraz Konrad Wilczyński, Wicestarosta Sieradzki odebrali dziś od harcerzy z ZHP Hufiec Sieradz Betlejemskie Światło Pokoju.
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. W 2024 roku Betlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło swoją podróż po świecie z Christkindl w Górnej Austrii, partnerskiego miasta Betlejem, ponieważ niemożliwe było przewiezienie płomienia bezpośrednio z Groty Narodzenia Jezusa w Betlejem. Mimo to tradycja przekazywania Światła, zapoczątkowana w 1986 roku jest kontynuowana.
Związek Harcerstwa Polskiego organizuje w naszym kraju Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku.
tak dla uwagi "Betlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło swoją podróż po świecie z Christkindl w Górnej Austrii ... ponieważ niemożliwe było przewiezienie płomienia bezpośrednio z Groty Narodzenia Jezusa w Betlejem" światełko pokoju a pokoju nie ma tam skąd światełko jest. Szacun za to że wyjaśniono choć tyle skąd jest obecnie to światełko gdzie nie ma pokoju i jest wojna.
OdpowiedzUsuń