niedziela, 31 sierpnia 2025

Wystawa EkoEksperymentarium

Od 3 września w Szkole Podstawowej nr 10 w Sieradzu otwarta będzie BEZPŁATNA wystawa EkoEksperymentarium. To interaktywna wystawa z instalacjami do rozwiązywania zadań.


 Pokazują one proste, sprawdzone sposoby na działania proklimatyczne, które można podejmować na co dzień w różnych domowych pomieszczeniach. Wystawa to wyjątkowa okazja, by przekonać się, jak wprowadzać ekologiczne nawyki do swojego domu i codziennego życia. 

Na wystawie będzie można m.in.:
- poznać praktyczne sposoby oszczędzania wody,
- dowiedzieć się, jak odpowiednio segregować odpady,
- wyłapywać "wampiry energetyczne", które żywią się prądem. 
 Wciąż trwają zapisy na bezpłatne oprowadzania - https://ekoeksperymentarium.pl/wystawa

Wystawa skierowana jest głównie do grup zorganizowanych (dni powszednie w godzinach zajęć) a zwłaszcza do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych), ale zapraszamy też rodziny, młodzież i seniorów.  Zwiedzanie indywidualne możliwe jest w wyznaczonych godzinach. 

Zwiedzanie wystawy zajmuje około 45 minut. 

Termin: od 3 września 2025 - do 5 października 2025
Godziny otwarcia wystawy:
Pn.-Pt. 8:00-14:00 (grupy zorganizowane)
w wybrane Sob. i Ndz. 07.09., 13.09., 21.09., 27.09., 05.10. w godz. 12:00-18:00 (indywidualni zwiedzający)  

Autorem wystawy jest Fundacja Mamy Projekt. Projekt powstał i jest dostępny zupełnie bezpłatnie dzięki wsparciu finansowemu Partnerów. Wystawę w Sieradzu wsparli: Urząd Miasta Sieradza, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Bolesława Zwolińskiego w Sieradzu, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Źródło UM Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz