Sąd Rejonowy w Sieradzu zastosował na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec 37-letniego mieszkańca Sieradza, któremu został ogłoszony zarzut udzielania niepełnoletniemu substancji psychotropowej w postaci mefedronu w bliżej nieokreślonej ilości, jednak nie mniej niż jednej dawki wystarczającej do odurzenia, w zamian za korzyść osobistą w postaci intymnego spotkania.
W śledztwie gromadzona jest dokumentacja od operatorów sieci komórkowych, dane teleinformatyczne, przesłuchiwani świadkowie. Przeprowadzono w miejscu zamieszkania podejrzanego przeszukania i oględzinom poddano zabezpieczone nośniki elektroniczne.
Dotychczasowe ustalenia wykluczają, by zachowania podejrzanego miały jakikolwiek związek z wykonywaną przez niego pracą w instytucji samorządowej. Jednocześnie niezwłocznie o zakresie zarzutu jaki ogłoszono Piotrowi M. został powiadomiony jego służbowy przełożony.
W śledztwie intensywnie gromadzone są materiały dowodowe, by wszechstronnie wyjaśnić okoliczności zdarzeń oraz ustalić, czy zachowania przestępcze podejrzany kierował wobec innych pokrzywdzonych poza dotychczas ustalonym.
Podejrzany odniósł się do zarzutu i wyjaśniał, przestawiając swoją wersję zdarzeń. Podane okoliczności będą w śledztwie procesowo weryfikowane.
Przestępstwo z art. 59 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 do 20 lat.
Autor Redakcja Sieradz To My, źródło Prokuratura Okręgowa w Sieradzu.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Komentarze są moderowane.
Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów naruszających prawo, zasady współżycia społecznego lub regulamin serwisu.