czwartek, 30 marca 2017

Nowe boisko i auto w SOSW w Sieradzu


Z nowego boiska sportowego i samochodu marki opel przystosowanego dla osób niepełnosprawnych mogą korzystać już podopieczni i nauczyciele w Specjalnym Ośrodku szkolno Wychowawczym w Sieradzu.


W uroczystości przekazani boiska i samochodu udział wzięli między innymi uczniowi, nauczyciele SOSW, władze powiatu i rodzice.
Dodatkowy samochód będzie służył do dowozu, na wyjazdy na zawody oraz inne formy rehabilitacji. To dla nas naprawdę cudowna niespodzianka, bo pozwala na to, by dziecko niepełnosprawne lepiej się czuło, lepiej funkcjonowało”, powiedziała podczas uroczystości Iwona Góra dyrektor SOSW w Sieradzu.
Mariusz Bądzor powiedział podczas przekazania nowego samochodu „nie można wychodzić z założenia, że dzieci chodzące do specjalnej placówki, mogą być traktowane inaczej. Im też należy się nowe boisko czy lepszy środek transportu”. 
Środki na nowy samochód i boisko pochodziły w znacznej części z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Starostwa Powiatowego Sieradzu. Nowy samochód kosztował 134 tysiące złotych a boisko blisko 70 tysięcy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz