czwartek, 30 marca 2017

Scena dla młodych w PSM I Stopnia w Sieradzu


Scena Dla Młodych, czyli cykl koncertów, podczas których swoje umiejętności muzyczne prezentują głównie studenci i uczniowie szkół muzycznych II stopnia rozwija się bardzo dynamicznie.

Już 5 kwietnia 2017 r. o godzinie 17:30 wystąpią Karolina Stefaniak i Emilia Olszewska uczennice klasy skrzypiec z PSM I i II st. w Kaliszu, a w czwartek 6 kwietnia o godzinie 17:30 na scenie Sali Koncertowej szkoły muzycznej w Sieradzu zagra Maria Okońska. 
Kim jest ta młoda skrzypaczka? Czy ją znamy? Ależ tak! To absolwentka sieradzkiej szkoły muzycznej w klasie skrzypiec pani Małgorzaty Twardowskiej – Fronczak z roku 2012.
 Ale to nie wszystko. Doskonale znamy jej twarz. Od wielu lat jej oblicze zdobi stronę internetową PSM I st. w Sieradzu. Marysia jest obecnie uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie skrzypiec prof. Tomasza Króla. 
Podczas sieradzkiego koncertu wykona dla nas utwory Jana Sebastiana Bacha, Niccolo Paganiniego i Henriego Vieuxtemps'a. Akompaniować jej będzie pani Mariola Sosnowska – Krauze.
Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Źródło” PSM I stopniaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz