wtorek, 25 kwietnia 2017

Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 3


Edukacja ekologiczna w przedszkolu w ostatnich latach stała się jedną z ważniejszych dziedzin w życiu przedszkola. Powodem takich działań jest ciągle narastająca dewastacja przyrody: zanieczyszczenie lasów, gleby, zatruwanie powietrza i wody, a co za tym idzie – potrzeba jej ochrony. Wobec takiego zagrożenia naszej planety nie można, pozostać obojętnym, nasze przedszkolaki uczą się, jak żyć ekologicznie.

Kształtowanie poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, uzmysłowienie dzieciom, że troska o przyrodę jest troską o nas samych i nasze życie. Podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju. Upowszechnianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.
Kształtowanie zachowań prośrodowiskowych ogółu społeczeństwa,
aktywizacja społeczna – budowanie społeczeństwa obywatelskiego w obszarze ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. 
Atrakcją imprezy u przedszkolaków był niekonwencjonalny pokaz mody. 
Dzieci prezentowały stroje wykonane przy pomocy rodziców z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. 
Małe modelki i modele prezentowały na przedszkolnym wybiegu swoje "eko-kreacje". To był wspaniały dzień, pełen wrażeń, uśmiechu, na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. Źródło: Przedszkole nr 3.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz