środa, 26 kwietnia 2017

Gran na lepszy start nawet do 5 tys. złWe wtorek odbyło się spotkanie, na którym prezydent Sieradza Paweł Osiewała i Łukasza Waszaka prezes Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, na którym poinformowano lokalne media o możliwości pozyskania środków na ciekawe pomysły.Od 8 maja grupy nieformalne, ale i stowarzyszenia czy fundacje działające na terenie Sieradza mogą składać wnioski o pozyskanie środków finansowych, które będą przeznaczona na ciekawe inicjatywy lokalne. 
Łączny koszt projektu to 55 tys. złotych, z czego miasto Sieradza przeznaczy 36 tys. zł. 
Dziś wychodzimy z ofertą do mieszkańców, wszystkich mieszkańców to nie tylko sformalizowane grupy mieszkańców mogą się o te granty ubiegać, ale również granty są dostępne dziś dla grup społecznych nieformalnych powiedział prezydent Sieradza P  Paweł Osiewała.
Na co można pozyskać środki z tego programu, mówił podczas konferencji Łukasz Waszak tutaj mamy bardzo szerokie spektrum działań, to mogą być działania z przestrzenią publiczną, czyli na przykład działania związane z nasadzeniem jakieś roślinności. 
Tu można wysłuchać wywiadu z prezesem Waszakiem.
Minimalna kwota o, jaką można się ubiegać to 500 zł zaś maksymalna to 5 tys. zł. Wnioski będzie można pobierać drogą elektroniczną ze strony Urzędu Miasta Sieradz i strony internetowej Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS już po długim weekendzie majowym.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz