środa, 26 kwietnia 2017

Andrzej Wodzyński uhonorowany Oskarem Polskiego BiznesuW poniedziałek na Zamku Królewskim w Warszawie właściciel Grupy Tubądzin, Andrzej Wodzyński, odebrał Oskara Polskiego Biznesu. Polski Klub Biznesu już od 25 lat przyznaje tę nagrodę wybitnym osobistościom życia gospodarczego i politycznego, których działalność na arenie międzynarodowej sprzyja polskim interesom.

Nowa inwestycja

Właściciel Grupy Tubądzin odebrał statuetkę z rąk Ryszarda Konwerskiego, prezesa Polskiego Klubu Biznesu oraz Wiceprezesów: Bogusława Dębskiego, Franciszka Gaika i Stanisława Leszka.
- Bycie tutaj i odbieranie tej nagrody to dla mnie wielki zaszczyt i honor. Prawdą jest, że wiele lat temu zaczynaliśmy nasz biznes w szklarni. Marzyłem wówczas o tym, żeby mieć najnowocześniejszą fabrykę w Polsce, jednak rzeczywistość przekroczyła marzenia, mamy bowiem jeden z najnowocześniejszych zakładów na świecie. Nie udałoby się to, gdyby nie niesamowita grupa moich współpracowników i kolegów i za tą wspaniałą nagrodą kryją się także oni – mówił ze sceny Wodzyński.
Otwarcie najnowocześniejszej w tej części Europy fabryki płytek ceramicznych rzeczywiście miało wpływ na uhonorowanie właściciela Grupy Tubądzin Oskarem Polskiego Biznesu. W uzasadnieniu jury można przeczytać m.in., że Andrzej Wodzyński otrzymał nagrodę za „wieloletnie, konsekwentne inwestowanie polskiego kapitału; innowacyjne technologie; imponujące tempo realizacji inwestycji; wybitny wkład w tworzenie polskiego przemysłu ceramiki przemysłowej i wzmacnianie jego pozycji na światowych rynkach”. Warto dodać, że pracę w sieradzkiej fabryce znalazło ponad 170 osób, a wartość inwestycji przekroczyła  170 mln złotych. W zakładzie produkowane są pierwsze w Polsce płytki wielkoformatowe. Wcześniej tego rodzaju produkty trzeba było sprowadzać z zagranicy. Obecnie w całej Grupie Tubądzin jest zatrudnionych 1200 osób. 

Nieustanny rozwój

Historia Grupy Tubądzin sięga 1983 roku. To właśnie wtedy Andrzej Wodzyński wraz ze wspólnikiem uruchomił produkcję płytek ceramicznych w Bartochowie, w dawnym województwie sieradzkim. Upór przedsiębiorcy i jego wiara w sukces inwestycji doprowadziły do olbrzymiego rozwoju firmy, mimo iż nie był to dobry czas dla prywatnych przedsiębiorstw. Kolejne lata to ciągłe inwestycje w najnowocześniejszy sprzęt produkcyjny, który pozwolił firmie na znalezienie się w czołówce polskich producentów płytek, jak również umożliwił zaistnienie na arenie międzynarodowej.
Dziś Ceramika Tubądzin jest znana przede wszystkim z niestandardowego spojrzenia na tworzywo, jakim jest płytka. Firma nieustannie kształtuje rynek i trendy, stale powiększając ofertę produktów. Od kilku lat współpracuje także z czołowymi polskimi projektantami, udowadniając, że najwyższej klasy design i doskonałe właściwości użytkowe to wartości, które się uzupełniają.

Polskie Oskary

Oskary Polskiego Biznesu są przyznawane od 1992 roku. Polski Klub Biznesu wręcza je osobom, które swoją działalnością wybitnie przyczyniają się do promocji polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej. Pierwszym laureatem nagrody był prof. Zbigniew Brzeziński – doradca prezydentów USA ds. bezpieczeństwa narodowego. Statuetką zaprojektowaną przez profesora Adama Myjaka w poprzednich latach uhonorowano także m.in. Leonida Kuczmę, Pata Coxa i Prezydenta Lecha Wałęsę.
W tym roku, oprócz Andrzeja Wodzyńskiego, nagrody podczas uroczystości odebrali także:
JE Kazimierz Kardynał Nycz Metropolita Warszawski, min. Henryk Kowalczyk, prof. Michał Kleiber, prof. Tadeusz Maliński, Wojciech Siudmak oraz Państwowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.

Zdjęcia i tekst: Grupa Tubądzin.

1 komentarz:

  1. OSKAR, ciekawe za co, za to że pracownicy zarabiają najniższą krajową czyli 1700 zł, śmieszne

    OdpowiedzUsuń