środa, 26 kwietnia 2017

Minister Anna Zalewska w Sieradzu


W środę 26 kwietnia Sieradz odwiedziła minister oświaty Anna Zalewska, która oficjalnie otworzyła nową salę gimnastyczną wraz z zapleczem lekcyjnym w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 8.


Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 8 była ostatnią szkołą, która nie miała sali gimnastycznej. 
Wraz z salą gimnastyczną powstały dodatkowe sale lekcyjne, węzeł sanitarny i chyba to, co było bardzo potrzebne w tej szkole, czyli winda. 
Wartość całości inwestycyjni to 1189874,91 zł, z czego 358 tys. zł pochodziło z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Urzędu Marszałkowskiego 340 tys. zł. 
To wyjątkowa chwila dla miasta Sieradza, ale szczególna dla tej społeczności, społeczności dzielnicy Zapusta, szczególna chwila dla dzieci, które uczęszczają do Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 8, wyjątkowa chwila dlatego, że jest im dane uczestniczyć w przepięknej uroczystości przekazania tej sali do użytku powiedział podczas uroczystości prezydent Sieradza Paweł Osiewała.
Na początku, kiedy witaliście gości największe brawa otrzymał pan prezydent i pan przewodniczący, ale to dobrze, bo oni tak samo, jak wy dzisiaj cieszą….. dziękuje za ta współprace, że możemy, wspólnie realizować między innymi takie projekty powiedziała minister Anna Zalewska.

1 komentarz: