czwartek, 6 kwietnia 2017

Festiwal muzykujących rodzinJuż niebawem, 18 maja 2017 r. w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu spotkają się muzykujące rodziny z Sieradza i okolic. Od 2011 r. corocznie Towarzystwo Muzyczne FERMATA przy współpracy z sieradzką szkołą muzyczną są organizatorami Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin.Jak wskazują doświadczenia sześciu edycji Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin taka impreza jak ta, jest bardzo potrzebna w naszym mieście.
Od lat stale rośnie zainteresowanie Festiwalem. Scena w Sali koncertowej PSM I st. w Sieradzu jest jedynym miejscem, gdzie mogą się spotkać, wymienić doświadczenia i zaprezentować swój dorobek artystyczny muzycy – amatorzy. 
W corocznych odsłonach SFMR biorą udział kolejne pokolenia sieradzkich muzyków. Nawet z powodu trudności finansowych w roku 2016 nie zrezygnowaliśmy z przeprowadzenia szóstego SFMR.
Sądząc po ilości zapytań o termin tegorocznego Festiwalu zainteresowanie imprezą będzie równie duże jak w latach ubiegłych. 
Plon dotychczasowych edycji to występ na sieradzkiej scenie ponad 80 rodzin z Sieradza i okolic. 
Cel jaki postawiliśmy w 2011 r, czyli ożywienie amatorskiego ruchu muzycznego i wspólnego muzykowania został osiągnięty, ale że apetyt rośnie w miarę jedzenia, zatem kolejne edycje SFMR są nieuniknione.
Do udziału w tegorocznym Festiwalu zapraszamy wszystkich chętnych – tych którzy już brali w nim udział, jak również tych, którzy chcą spróbować swoich sił po raz pierwszy. Kto może wziąć udział w SFMR?
W Festiwalu mogą wziąć udział zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno – instrumentalne. Czas trwania programu – do 10 minut – maksymalnie 2 utwory. Zespoły wykonują dowolny repertuar z wyłączeniem utworów o charakterze biesiadno – weselnym. Dopuszcza się wykonanie programu jedynie na instrumentach akustycznych. Obowiązuje zespołowe wykonanie programu. Pełna treść regulaminu dostępna: REGULAMIN
Ze strony internetowej można również pobrać formularz zgłoszeniowy, który należy dostarczyć drogą mailową lub tradycyjną do siedziby organizatora (Sieradz, ul. Jana Pawła II 48) do dnia 5 maja 2017 r.
Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe dyplomy i drobne upominki.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Źródło PSM I stopnia. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz