czwartek, 29 czerwca 2017

Brodka na OHF 2017Brodka to kolejna muzyczna gwiazda, która w tym roku wystąpi na scenie głównej Sieradz Open Hair Festival.
Najpierw, za sprawą popularnego talent show, została nastoletnią gwiazdą, później musiała udowodnić, że na to zasłużyła.
Nie było łatwo, ale od wydanej w 2010 „Grandy” nikt już nie ma wątpliwości, że miejsce Moniki Brodki jest na szczycie.
Cóż, w końcu góralka... W 2012 roku poszła za ciosem, nagrywając fenomenalny mini- album „LAX”, którym pokazała się z zupełnie nowej, roztańczonej strony, a ci, którzy widzieli ją ostatnio na koncertach, wiedzą, że po Monice spodziewać się można właściwie wszystkiego – zniewalających refrenami piosenek, rytmów klubowych i alternatywnych poszukiwań.
Kolejną płytą - znów zaskoczyła. Najnowsza "Clashes" to płyta utkana z kontrastów. Posępne, kościelne organy i pełen wigoru punk rock, teksty o namiętności, miłosnym szaleństwie, ale i o kuszącej otchłani śmierci.
Album, wyprodukowany przez nagrodzonego Grammy Noah Georgesona (znanego ze współpracy z Devendrą Banhartem, Joanną Newson czy The Strokes), ukazał się w maju 2016 nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.
A Brodka zaprezentowała już swoje nowe sceniczne wcielenie m. in. na festiwalach OFF w Katowicach, Spring Break w Poznaniu, Colours of Ostrava w Czechach, SXSW w Austin, USA, a także na trasie 10 koncertów w Wielkiej Brytanii.
"Clashes" jest już Platynowa a Brodka otrzymała za tę płytę Fryderyka w kategorii "Album Roku - Alternatywa".
Koncert Brodki, która w Sieradzu wystąpi z projektem Clashes odbędzie się w niedzielę 23 lipca o godz. 22.30. To oczywiście nie jedyna muzyczna gwiazda SOHF. Przypominamy, że 22 lipca, na scenie głównej wystąpi legendarna grupa Hey, a w niedzielę 23 lipca Bovska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.