sobota, 1 lipca 2017

VII Noc Poezji i Muzyki – Sieradz 2017


W piątek 30 czerwca w Sieradzu rozpoczęła się VII Noc Poezji Muzyki, w tym roku po pierwszy imprez impreza jest dwudniowa. Piątek to miedzy prezentacje wydawnictw i turniej jednego wiersza.


Do turnieju jednego wiersza w tym roku zgłosiło się aż 25 uczestników z całego kraju, wśród osób które prezentowały swoja twórczość były osoby między innymi z Warszawy, Bełchatowa, Łodzi, Zduński Woli, Piotrkowa Trybunalskiego czy Sieradza. Główną nagrodą był puchar starosty sieradzkiego, ale i przybyła publiczność, mogła wybrać swój wiersz. 

W tym roku, ale także w latach ubiegłych wynik zawodowego jury był inny od wyniku publiczności. I tak w konkursie jednego wiersza o puchar starosty pierwsze miejsce zajęła Wieszchucka Anna Maria z warszawy, drugie miejsce trafiło do Marcina Królikowskiego również z Warszawy zaś trecie miejsce zdobył Krzysztof Schodowski. Tu można posłuchać najlepszych wierszy, naciśnij tu.

W głosowaniu publiczności i nagrodę prezydenta Sieradza zdobyła debiutująca w konkursach poetyckich sieradzanka Kazimiera Garbiec posłuchaj wiersza, naciśnij tu.

 Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji Nocy Poezji i Muzyki byli, Adam Zagajewski, Przemysław Dakowicz, Adrian Gleń, Krzysztof Kuczkowski, Wojciech Kuduba i Piotr Grobliński. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz