wtorek, 20 czerwca 2017

Pił po staremu, odpowie po nowemuSieradz- 50-letni kierowca będzie pierwszą osobą z powiatu sieradzkiego, która usłyszy zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Znowelizowany przepis kodeksu karnego obowiązuje od 1 czerwca 2017 r. Za jego złamanie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.18 czerwca 2017 r. około godziny 16.50 sieradzka policja otrzymała informację od anonimowego kierowcy, że w okolicy Redzenia drogą w kierunku Sieradza porusza się samochód osobowy vw. passat, którego kierowca jest prawdopodobnie pijany. 
 Gdy na miejsce dojeżdżał patrol, za zakrętu jadąc pasem zajmowanym przez radiowóz, wyjechał opisany samochód. Policjanci musieli gwałtownie zjechać na pobocze, aby uniknąć czołowego zderzenia. Po zawróceniu natychmiast podjęli pościg za oddalającym się pojazdem. Uciekający nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, uniemożliwiając wyprzedzenie go przez radiowóz poprzez wielokrotnie zjeżdżanie na przeciwległy pas ruchu. Dzięki umiejętnościom policyjnego kierowcy po ponad kilometrowym pościgu w okolicach wsi Wiechutki zdołał on wyprzedzić uciekającego kierowcę, a następnie zmusił go do zatrzymania. 
Siedzący za kierownicą passata mężczyzna nie chciał wysiąść z pojazdu, stawiając opór interweniującym funkcjonariuszom. Po chwili został jednak obezwładniony i dalej zachowywał się już spokojnie. 
Przeprowadzone badanie wykazało u 50-letniego mieszkańca Brąszewic prawie 3.5 promila alkoholu w organizmie. „Pirat drogowy” został zatrzymany w policyjnym areszcie, a samochód zabezpieczono na parkingu. Wczoraj mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, a także nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Łącznie grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz nawiązka w wysokości 5 tysięcy złotych, a także utrata prawa jazdy do lat 10.
Źródło: Policja

1 komentarz:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.