poniedziałek, 20 listopada 2017

Zebrali ponad 16 litrów krwi


W niedzielę 19 listopada odbyła się już kolejna akcja pobierania krwi od honorowych dawców krwi, akcje zorganizował klub HDK przy OSP w Sieradzu.To bardzo udana akcja mówili organizatorzy z Klubu Honorowych Dawców Krwi przy OSP Sieradz. W niedziele do naszej siedziby zgłosiło się aż 39 osób, niestety 4 osoby nie mogły oddać dziś krwi, z różnych przyczyn, ale jak zapowiedzieli przyjdą na kolejną akcję organizowaną przez klub HDK przy OSP Sieradz. 
Każda taka zbiórka to kolejne uratowane życie, gdyż krwi nie można niczym zastąpić i to my zdrowi możemy ją oddawać, aby ratować najbardziej potrzebujących w tym małe dzieci, powiedział nam jeden z dawców, który w niedziele po raz kolejny oddał krew. 
Podczas niedzielnej zbiórki krwi po raz kolejny swoją krwią podzielił się Pan Piotr Cyll, który po raz pierwszy krew oddał 19 listopada 1997 roku, i przez te dwadzieścia lat oddał już ponad 37 litrów krwi.
Każdy chętny, który w niedzielę nie mógł oddać krwi, może to uczynić w każdy wtorek i czwartek w punkcie krwiodawstwa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mieszczącego się w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Armii Krajowej 7.
1 komentarz:

  1. Wielkie gratulacje dla pomysłodawców i wszystkich którzy przyłączyli się do akcji

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.