czwartek, 23 listopada 2017

Szlachetna paczka i Ty możesz pomócRuszyła już tegoroczna akcja „Szlachetna paczka”, coraz więcej instytucji i osób pomaga najbardziej potrzebującym, do akcji włączył się klub Fitness Forma z Sieradza.


Każdy chętny może przyłączyć się akcji Klubu Fitness Forma i pomóc rodzenie Pani Moniki i Pana Gabriela, którzy nie dawno stracili cały swój dobytek w pożarze domu. Pani Monika (42 l.) oraz Pan Gabriel (39 l.) mają dwójkę dzieci, Mateusza (13 l.) i Patrycję (5 l.). 
Rodzina jeszcze dwa miesiące temu radziła sobie bez większych przeszkód, do dnia, w którym w ich domu nastąpiło zwarcie instalacji elektrycznej. Tego popołudnia dzieci zostały na chwilę same w domu, ponieważ pani Monika pojechała po pana Gabriela na dworzec kolejowy. 
To Mateusz zauważył, że w domu pojawił się ogień. Od razu poszedł po swoją młodszą siostrę, która spała w pokoju obok. To ona podała mu numer alarmowy "112", który znała z przedszkola i dzieci od razu zadzwoniły po pomoc. Mimo szybkiej akcji strażaków, rodzina straciła w pożarze cały dobytek. 
Obecnie wraz ze znajomymi i ludźmi, którzy sami zgłosili się do pomocy starają się wyremontować dom, by móc spędzić najbliższe święta Bożego Narodzenia w swoim domu. Jest to trudne z powodu ograniczonych środków finansowych. 
Miesięczny dochód na jednego członka rodziny wynosi obecnie 700 zł, nie uwzględniając kwoty spłacanego kredytu i kosztów ponoszonych obecnie na remont domu, który stanął w płomieniach dwa miesiące temu. 
Rodzina wspiera się w trudnej sytuacji. Chcą jak najszybciej odbudować dom, by najbliższą Wigilię móc spędzić u siebie. 
Rodzice dumni są ze swoich dzieci. Mateusz lubi grać w koszykówkę, a Patrycja jest energiczną pięciolatką. 
Pan Gabriel dużo rzeczy w domu robi również sam, po godzinach pracy. 
Rodzina wśród najważniejszych potrzeb wymienia żywność i środki czystości, ponieważ otrzymanie tych potrzeb pozwoliłoby na odciążenie domowego budżetu. Pani Monika wspomniała również o ubraniach dla dzieci, ponieważ te szybko rosną. 
 Wszyscy chętni pomóc rodzinie z Sieradza mogą to uczynić, zakupując najbardziej potrzebujące przedmioty i dostarczając je do Klubu Fitness Forma w Sieradzu przy ulicy Jana Pawła II 3.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz