wtorek, 23 stycznia 2018

Dyrektor MOSiR w Sieradzu zamknął most na łańcuch !!!


Do naszej redakcji napisali mieszkańcy, którzy w sobotę byli na spacerze nad rzeką Wartą i próbowali wejść na "most wiszący", niestety wejście jest zamknięte barierką i łańcuchem.
Postanowiliśmy to sprawdzić i faktycznie, wejście na most jest zamknięte barierką i łańcuchem. Po raz pierwszy coś takiego zobaczyliśmy na miejscu, aby miejsce publiczne było zamknięte przed mieszkańcami. 
Jak udało nam się ustalić, decyzje o zamknięciu mostu wydał Władysław Maciejewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu.  
Spytaliśmy, dlaczego została wydana taka decyzja?. Ze względu, iż po plaży jeździły quady, zniszczony został chodnik, do przebierali, podjęta została taka decyzja, powiedział nam dyrektor Maciejewski. To, że mieszkańcy muszą przechodzić pod łańcuchem, dyrektor Maciejewski stwierdził, iż mogą to robić w ramach rekreacji
Tu chyba dyrektor MOSiR nie pomysł o tym, gdyby na drugą stronę rzeki musiała dojechać karetka pogotowia, gdyby tam ktoś zasłabł lub dostał zawału. 
Może problem kładów i motocykli jeżdżących po plaży należałoby rozwiązać w inny sposób, a nie ograniczać mieszkańcom misje wypoczynku i spacerów.  16 komentarzy:

 1. A czy to prywatny folwark pana Maciejewskiego, aby robić coś takiego. Już chyba mu na głowę coś upadło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bieżnia na stadionie też ma wyznaczone godziny użytkowania. Ten koleś to jakaś porażka !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bieżnia, rozumiem że ma wyznaczone godziny, ale most zamykać ludziom, ten facet powinien się leczyć, z mostu korzysta dużo mieszkańców Męki którzy na rowerach skracają sobie tu drogę, teraz dzięki Maciejewskiemu w pław rzeką.

   Usuń
 3. Eno dokładnie sam chciałem w nocy się posexować na plaży a tu kłódka ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie...kogoś tu poniosła fantazja. Maciejewski sobie wymyslil i kropka ciekawe czy w ramach rekreacji on tam przechodzi..a dać mu jeszcze wózek z dzieckiem i niech idzie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Powinna wtucić policja rzeczna . I karach tych hu... Albo niech policja zainstaluje wysokiej jakości kamery i reaguje na takie zdarzenia. Bo oni wpepiom mandat sebiksom z piwem pod klatkom a tego co trzeba nie widzą albo niechcący widzieć kiedyś widziałem jak kładami przeprawiali się po moście kolejowym.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przecież quad wjedzie od strony Rudy, jeśli tylko będzie miał ochotę pojeździć po plaży

  OdpowiedzUsuń
 7. "Przepraszamy most nieczynny, najbliższy czynny most we Wrocławiu"

  OdpowiedzUsuń
 8. Zrobił tak ponieważ on tam nie chodzi z żoną i dziećmi tylko inne rodziny a wg czy on ma żonę ktoś chciał takiego buca wg hehe jeśli nie otworzy do piątku sam to zrobię w obecności policji niedługo zamkną park Mickiewicza bo nowy jest porażka

  OdpowiedzUsuń
 9. Co za gosciu qladem wjada od strony Meki polami i najszybciej tam tedy niech zamknie i ogrodzi cale pola jedym slowem porazka naprawde zwolnic goscia !!! Ze stanowiska zero rozumowania zero!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Na tarasie przy restauracji Przystań kiedyś nic się nie działo-pretensje.
  Nowy najemca wystawił parasole i stoliki, aby sieradzanie mogli spocząć, zjeść lody a dzieci mogły pobiegać. Znaleźli się miłośnicy rowerów którzy koniecznie chcieli jeździć po krzesłach i stolikach. Powstał problem. miłośnik jazdy rowerowej złożył skargi u marszałka województwa, starostwie powiatowym, prezydenta miasta, straży miejskiej. Traktory ze sprzętem rolniczym mogą swobodnie jeździć po moście napotykając rodzinę z dziećmi ewentualnie rodzina ta skoczy z mostu i ustąpi miejsca traktorowi. Można samochodem przejechać na drugi brzeg rzeki i zrobić imprezkę, można kręcić bączki w dzień i w nocy w parku staromiejskim nie zważając na to czy ktoś spaceruje po parku czy nie. 6 stycznia 2018 roku jedni byli na orszaku trzech króli ale inni postanowili spotkać się na motorach krosowych w parku staromiejskim. No chyba wolno, przecież w lipcu ubiegłego roku było tyle motorów w parku staromiejskim. Po zbiórce postanowili przejechać na drugą stronę rzeki(ponad 10 motorów) i na plaży urządzić święto trzech króli w postaci ekstremalnej jazdy po plaży i po nowo wybudowanych trybunach. W części dewastując owe trybuny. Najlepiej zwolnić Maciejewskiego, policje wysłać do cywila i inne służby abyśmy mogli chulać do woli. Gdzie jest miejsce do wypoczynku i rekreacji dla spokojnego sieradzanina. Brawo MY. Sieradz To My. A gdzie jesteś TY. Panie Piotrze ma pan doświadczenie w łapaniu pijanych kierowców, prośba do pana aby się pan zajął chuliganami aby sieradzanin czuł się bezpiecznie.

  OdpowiedzUsuń
 11. A propo tego nienormalnego typa Maciejewskego,prywatny folwark nie tylko zrobił sobie z mostu ale tez z ośrodka wypoczynkowego i całego MOSiRu nie wiem za kogo się on uważa w końcu go usuna a jeżeli miasto tego Nie zrobi to ludzie nie odpuszcza.

  OdpowiedzUsuń
 12. a wogóle gdzie są patrole policji,straży miejskiej niema kar to hulaj dusza,wandalizm oczywiscie trzeba tępić i kary nakładać aby była kasa na naprawy.Na moście ponoć są kamery i co na nic się nie przydają?

  OdpowiedzUsuń
 13. Oj, kochani SIERADZANIE!!!! Nie widzicie, że to jest kłódka miłości Maciejewskiego do wszystkich Sieradzan ????? Inaczej nie potrafił wyrazić swych uczuć ......

  OdpowiedzUsuń
 14. Dodatkowa kłódka na moście ��

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam pytanie.
  1. czy most należy do MOSIR czy też do Urzędu Miasta ewentualnie do jakiegoś zarządu ogólnopolskiego?
  2. jeśli most nie jest własnością MOSIR to na jakiej podstawie jest zamknięty?
  3. Kto może zamknąć taki most?
  4. Czy nie należało by tego zgłosić do prokuratury jako przekroczenie uprawnień?

  Czekam na odpowiedzi?
  leo133

  OdpowiedzUsuń