środa, 6 czerwca 2018

Groźny wypadek na S8

Zderzenie autobusu z samochodem osobowym, w którym ucierpiało aż 14 osób, to scenariusz ćwiczeń, jakie przeprowadzono na MOP Dąbrowa na trasie ekspresowej S8.To kolejny epizod, jaki ćwiczyli strażacy podczas ćwiczeń Łódzkie 2018, które przeprowadzane są na terenie powiatu sieradzkiego. 
Po tym, jak strażacy ćwiczyli wyciek amoniaku na terenie mleczarni w Sieradzu czy pożarów lasu, przyszedł czas na wypadek masowy, w który jest wielu rannych. 
Strażacy musieli przeprowadzić wstępną selekcję rannych podzielić ich według kategorii, zielony, żółty, czerwony i czarny. Po wstępnej selekcji przyszedł czas na ewakuacje rannych z wraku autobusu, który leżała na boku co w znaczny sposób utrudniało ratownikom na dotacje do rannych i ich ewakuację. 
W dalszej kolejności do czasu przybycia zespołów medycznych strażacy musieli udzielić fachowej pomocy poszkodowanym, a rozmiar ran i charakter obrażeń był bardzo poważny, od uszkodzenia biodra, złamania kończyć czy zatrzymania krążenia. Wszystkie postępowania strażaków oceniali instruktorzy, którzy po zakończeniu danego epizodu będą omawiać poszczególne, etapy ćwiczeń. 
O ćwiczeniach Łódzkie 2018, rozmawiałem z młodszym brygadierem Adamem Antczak oficerem prasowym ćwiczeń, kliknij, aby posłuchać MP3


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.