czwartek, 28 czerwca 2018

Prezydent Osiewała z niższym wynagrodzeniem

W czwartek 28 czerwca na sesji rady miasta radni miejscy obniżyli wynagrodzenie prezydentowi Sieradza, i tak od 1 lipca prezydent będzie odbierał blisko 11 tys.
To już kolejny samorządowiec w regionie, któremu obniżono wynagrodzenie, wszystko po tym, jak sejm wprowadził ustawę obniżającą wynagrodzenia samorządowcom. Wiemy, dlaczego dziś głosujemy nad tą uchwałą, wiemy, że ta uchwała jest wynikiem pazerności ministrów i premierów rządów PiS, wiemy, że tak jak mówił marszałek Terlecki, to jest zagranie pod publiczkę, my jako Platforma Obywatelska dziś będziemy bronić niezależności samorządów, powiedział przed głosowaniem radny Arkadiusz Góraj z PO, kliknij, aby posłuchać MP3.  
Ja rozumiem emocje, odnoszę trochę wrażenie, że pana wypowiedz, przenosi emocje te, które dzieją się na Wiejskiej i te, które dzieją się w Warszawie, daleko od nas na grunt lokalny, ja powiem tak, że, i zacznę od tego, co dotyczy mojego wynagrodzenia, możemy się z tym moralnie zgadzać, nie zgadzać, ale dziś jak wielu przypadkach jesteśmy postawieni w takiej, a nie innej rzeczywistości, powiedział prezydent Paweł Osiewałakliknij, aby posłuchać MP3.
Za podjęciem uchwały głosowało 18 radnych, 3 było przeciwnych.

1 komentarz: