poniedziałek, 16 lipca 2018

Zebrali blisko 15 litrów krwi

Organizatorzy, czyli Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Strażaków przy OSP Sieradz, uważa za bardzo udana niedziela akcje zbiórki krwi. 
To już kolejna zbiórka tego bezcennego leku, którym jest ludzka krew, co roku w okresie wakacji zdarza się więcej wypadków, więcej jest osób rannych, który przy leczeniu podawana jest krew, aby uratować ich życie i zdrowe. 
Dlatego po raz kolejny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Strażaków przy OSP Sieradz zorganizował akcje zbierania krwi, tym razem zbiórka odbyła się podczas III Pikniku Motocyklowego w Parku Staromiejski, udało zebrać się blisko 15 litrów krwi, co pozwoli uratować nie jedno ludzkie życie. 
W niedziele do mobilnego punktu krwiodawstwa zgłosiło się 42 chętnych, aby oddać krew niestety, z różnych powodów krwi nie mogło oddać 10 osób, a od 32 dawców pobrano krew.  Kolejne zbiórki krwi zorganizowane przez KHDK PCK Strażaków przy OSP Sieradz odbędą się w dniach 16 września i 18 listopada tego roku.
Zarząd i Członkowie Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Strażaków przy OSP Sieradz, serdecznie dziękuje wszystkim którzy przyłączyli się do akcji.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz