piątek, 26 października 2018

Dzień kundelka w Przedszkolu numer 3 im Jana Brzechwy w Sieradzu

Nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich.


Po raz kolejny  dzieci z Przedszkola Nr 3 im Jana Brzechwy w Sieradzu obchodziły Światowy Dzień Kundelka. Pomimo, że jest to święto z rzędu dziwnych i nietypowych, to jest ono wyjątkowo pouczające. 
Zwraca uwagę na los najlepszego przyjaciela człowieka, jakim jest niewątpliwie pies. Święto powstało, aby podziękować kundelkom, za ich oddanie i wierność, ale również aby zwrócić uwagę na tę najliczniejszą, a często najgorzej traktowaną grupę psów towarzyszących człowiekowi. 
Z tej okazji przedszkolaki przyniosły swoje ulubione maskotki – pieski. książeczki, zdjęcia. Każdy zaprezentował swojego czworonożnego psa. Dzieci wesoło bawiły się przy piosenki o pieskach, żywo uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych. Wysłuchały bajeczek, których bohaterem były pieski. 
Poznały nową bajkę edukacyjną „ Smutasem ". Nawiązując do treści bajki wszystkie zgodnie stwierdziły, że pies to żywa istota, a nie zabawka, którą można oddać do schroniska, gdy się znudzi. Były też zagadki o psach z filmów animowanych dla dzieci. Potem przyszedł czas na pracę plastyczną. Każde dziecko wykonało psa. 
Przez cały tydzień zbierały karmę dla psów ze schroniska Przytulisko w Czartkach, gmina Sieradz. Przedszkolaki udowodniły, że potrafią dbać o zwierzęta. 
Z zaangażowaniem włączyli się rodzice i dzieci w akcję, która była zorganizowana na terenie przedszkola, koordynowana przez nauczycielkę Iwonę Skowron .   
Każda przyniesiona puszka to wielka pomoc, dar serca, który pozwoli ocalić bezdomne psy. 
Dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzęciem. Pies to przecież nie zabawka! Nie można się nim pobawić i odstawić na półkę, gdy się znudzi, a tym bardziej wyrzucić za drzwi. 
Pies to żywa istota, która ma uczucia. 
Pies to obowiązek, gdyż ma on swoje potrzeby, którym trzeba sprostać. Przedszkolaki wiedzą, że każdy pies - kundelek czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość! 
Źródło: Przedszkole nr 3 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz