wtorek, 16 października 2018

Nowoczesne kino w Sieradzu


 4 sale po 120 osób, designerskie wyposażenie w tym podwójne fotele dla par i filmy wyświetlane w dzień premier – obiecują inwestorzy, którzy już złożyli pozwolenie na budowę kina w Sieradzu. Nowa marka minipleksu powstanie przy rondzie w Sieradzu. 

Inwestor szacuje, że od momentu otrzymania pozwolenia na budowę ze Starostwa Powiatowego kino nie dłużej niż w 12 miesięcy będzie gotowe do użytkowania. Nowy, wolnostojący budynek powstanie tuż przy markecie Leroy Merlin.
W 4 salach zmieści się 480 osób.
- Będzie to kino wielosalowe z prawdziwego zdarzenia, którego mieszkańcy Sieradza z całą pewnością się nie powstydzą. Planujemy tam zamontować fotele dla prawdziwych koneserów kina, foteli, w których będzie można się rozsiąść i z klasą obejrzeć film. Jeśli chodzi o sam repertuar będą się pojawiały  wszystkie nowości polskie i zagraniczne i co najważniejsze będą pojawiały się zgodnie z terminarzem premier. Nie będzie żadnych opóźnień, będą na ekranie dokładnie wtedy kiedy powinny – mówił podczas konferencji Jakub Bąk - szef operacyjny projektu z firmy TFP Sp. z o.o.
Inwestor szacuje, że kino swoim zasięgiem obejmie potencjalnych klientów, którzy mieszkają w promieniu 20 km od Sieradza. Budowę kina poprzedziły badania.
- Pierwszym krokiem było przyjechanie do Sieradza i porozmawianie z Sieradzanami- młodymi ludźmi ale też emerytami, którzy mają więcej czasu. Zadaliśmy im min. pytanie jam powinno wyglądać kino idealne. Pytaliśmy tez o to czego brakuje w Sieradzu. 80-90% odpowiedzi to „kino” – dodał Jakub Bąk.
- To będzie zwieńczenie potrzeb dla mieszkańców w obszarze kultury, rozrywki. SCK daje obfitą ofertę dla mieszkańców ale świadomość bycia liderem regionu południowo-zachodniego województwa łódzkiego determinuje powstanie takiej inwestycji w Sieradzu – mówił podczas spotkania Prezydent Sieradza Paweł Osiewała.
Zgodnie z zapowiedziami inwestorów kino ma odpowiadać standardem kinom. w dużych miastach jak w Warszawie czy Gdańsku. Z uwagi na mniejsza ilość mieszkańców niż w metropoliach, bez strat na jakości będzie kinem w nieco mniejsza wersji.
- Kilka miesięcy temu gdy pani Iwona reprezentująca inwestora zadzwoniła do Urzędu Miasta w Sieradzu i spytała czy miasto jest zainteresowane projektem który chcą zaproponować, pomyślałem sobie że Sieradz to wyjątkowe miejsce. Mamy ogromne szczęście do takich ludzi, mamy szczęście że jesteśmy w takim miejscu. Nie żyjemy w pustej przestrzeni, jesteśmy obserwowani i zauważani. Mamy potencjał – mówił Paweł Osiewała Prezydent Sieradza.
- Gdyby nie taka szybka, bezpośrednia, otwarta i fajna biznesowo reakcja władz miasta, to pewnie by się to tak szybko nie wydarzyło. Musze powiedzieć że to absolutnie i wyłącznie zaleta pana prezydenta, że to tak szybko mogło dojść do skutku – mówiła na konferencji Iwona Drynko koordynator projektu.
Kino na początek będzie czynne od 10.00 do 22.00. Po pierwszym okresie funkcjonowania kina godziny będą weryfikowane. Źródło UM Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz