poniedziałek, 1 października 2018

Ogrzewalnia dla bezdomnych w Sieradzu

W poniedziałek 1 października w Sieradzu w pomieszczeniach starego szpitala przy ulicy Nenckiego otworzono ogrzewalnie dla osób bezdomnych, niestety Sieradz nie dysponował takimi pomieszczeniami.


Pomieszczenia te zostało udostępnione na okres 3 lat przez marszałka województwa łódzkiego i dyrektora Szpital Wojewódzkiego imieniem prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu, wcześniej w tych pomieszczeniach było hospicjum. 
Tych pomieszczeń nie można mylić z noclegownią, bo to nie jest noclegownia, tylko „ogrzewalnia”, tu bezdomni będą mogli spędzić noc w warunkach niezagrażających ich życiu w okresie zimowym. 
Ogrzewalnia będzie funkcjonować od godziny 18 do 8 rano, z możliwością zmiany godzin funkcjonowania w związku z trudnymi warunkami pogodowymi. Dla bezdomnych przygotowano 20 miejsc siedzących, toalety, łazienkę z przebieralnią. 
 

5 komentarzy:

 1. Od kilkunastu lat zajmuję się alkoholikami, bezdomnymi... w moim własnym mieszkaniu na koszt własny. Widać że ci, którzy zorganizowali to miejsce niewiele mają pojęcia o problemach tych ludzi i o tym, jak należy im pomoc. Ale temat odfajkowany i można się sfotografować, pokazać na tle... jako ten, który zajmuje się... No właśnie. Czym się zajmuje i w jaki sposób. Innym, a właściwie podstawowym zagadnieniem jest to, jak pomóc wyjść tym biedakom z problemów, jak pomóc im odmienić ich sytuację życiową, a nie żeby podtrzymywać ich upodloną egzystencję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma pan rację , sam uważam że Ci którzy przygotowali to miejsce często nie wiedzą po co są pracownikami takiej instytucji.

   Usuń
  2. Drogi kolego, może najwyzana czas abyś dotarł do naszych wladz i zaproponował wspilprace, posiadasz wiedze i doswiadczenie a oni chcą pomóc nie do końca wiedząc jak??
   Połączenie waszych sił może da oczekiwany rezultat!!!

   Usuń
 2. Ta w Sieradzu takie bezrobocie że niedługo to co 3 będzie z niej korzystać. Niech miasto jakiś inwestorów zaprosi .

  OdpowiedzUsuń
 3. Na śmietniku nie da się żerować bo pozamykane, ale herbatę w ogrzewalni rozdają.

  OdpowiedzUsuń