poniedziałek, 15 października 2018

Wypadek masowy w Bogumiłowie

Wypadek masowy był celem ćwiczeń ratowników z Rowerowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wspólnie z druhami z OSP Sieradz-Monice, OSP Biskupice i OSP Warta.


To już kolejny epizod, jaki był przygotowany w ramach Sieradzkich Dni Ratownictwa, wcześniejsze zdarzenia miały na celu, pokazanie jak reagują kierowcy podczas wypadku z udziałem rowerzysty czy na widok pijanego wsiadającego do samochodu. Ostatni epizod to już same ćwiczenia jak zgodnie z procedurami postępować podczas wypadku komunikacyjnego. 
Tym razem ratownicy z POPR wspólnie z druhami ćwiczyli jak postępować podczas wypadku komunikacyjnego, w którym jest wielu rannych. Należało przeprowadzić triaż (selekcje rannych w zależności od stopnia obrażeń), następnie prawidłowe udzielenie pierwszej pomocy i zaopatrzenie rannych i przeniesienie w miejsce bezpieczne i przekazanie ich służbom medycznym. 
Po zakończeniu ćwiczeń podsumowano je i omówiono już na chłodno co poszło dobrze, a co poszło nie tak i co należy jeszcze ćwiczyć tak, aby gdyby doszło rzeczywiście do takiego zdarzenie nie robić już żądnych błędów.1 komentarz: