poniedziałek, 19 listopada 2018

Czad i ogień obudź czujność-konkurs

W Sieradzu odbył się powiatowy finał kampanii edukacyjno-społecznej „Czad i ogień obudź czujność”, po raz kolejny mieszkańcy powiatu sieradzkiego czynnie wzięli udział w tej kampanii.

Organizatorami na terenie powiatu Sieradzkiego jest Państwa Straż Pożarna w Sieradzu. Już po raz kolejny strażacy z PSP odwiedzali szkoły na ternie powiatu, aby uświadomić od najmłodszych lat, jak groźny jest czad, jak szybko może zabić zdrowego człowieka i co trzeba zrobić, aby się ustrzec od cichej i nagłej świeci, którą przynosi czad. 
O akcji rozmawiałem z brygadierem Jarosławem Wasylikiem z PSP w Sieradzu, kliknij, aby posłuchać MP3.
Co roku strażacy z PSP, ale i jednostek OSP są alarmowanie do domów, w którym ktoś zemdlał, często przyczyna jest zbyt niski poziom tleny w pomieszczeniu, a to wszystko przez nieprawidłową wentylacje lub nieprawidłowo użytkowane kominy i klatki wentylacyjne. 
Wielokrotnie strażacy jadą już, gdy jest za późno, bo nie można już uratować ludzkiego życia. Często media ogólnopolskie informują o śmierci osób, gdzie sprawcą był, cichy zabuja, jakim jest czad. 
Nie trzeba wiele, aby uchronić się od czadu, nie zasłaniajmy klatek wentylacyjnych, wpuszczajmy kominiarza, aby czyścił kominy i kanały wentylacyjne, rozzieleniajmy okna na mikro-wentylację
Czad może powstawać w pomieszczeniach opalanych opałem stałym takim jak węgiel, miał, koks, drewno, olej opałowy, gaz, ale i innych gdzie do spalania niezbędny jest tlen. 
Pierwsza osoba, która odpowie drogą elektroniczną na adres: [email protected] jak prawidłowo nazywa się „czad”, otrzyma czujnik czadu i dymu, przekazany naszej redakcji przez Państwową Straż Pożarną w Sieradzu a zakupioną przez WFOŚiGW w Łodzi.  
Gratulujemy, czujkę wygrała Pani Marzena.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz