poniedziałek, 11 marca 2019

Skatowali mężczyznę trafili do aresztu


Sieradzcy kryminalni w ciągu kilku dni ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy ciężko pobili mieszkańca Sieradza. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.


Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 marca 2019r. na ulicy Kościuszki w Sieradzu. Leżącego na ulicy nieprzytomnego mężczyznę w godzinach rannych znalazł przypadkowy świadek. Poszkodowany trafił do sieradzkiego szpitala. 
Obrażenia, które posiadał nieprzytomny pacjent wskazywały na pobicie, więc następnego dnia o tej sytuacji została powiadomiona sieradzka policja. 
Sprawą zajęli się kryminalni, którzy najpierw ustalili dane personalne nieprzytomnego mężczyzny i przez kolejne dni starali się ustalić szczegółowy przebieg zdarzenia. Zbierano i weryfikowano każdą informację mogącą mieć związek z tym przestępstwem. 
Przeprowadzono również analizę zapisu z systemów monitoringu. Wytężona praca stróżów prawa pozwoliła na uzyskanie wstępnych informacji o potencjalnych sprawcach pobicia. 
Pracujący przy sprawie policjanci ustalili, że tego przestępstwa dokonało dwóch mężczyzn, którzy w piątkową noc przebywali w sieradzkich lokalach. Dalsza praca pozwoliła na ustalenie miejsca pobytu mężczyzn. 8 marca obaj zostali zatrzymani. 
Z uwagi na pełne zaskoczenie żaden z nich nie stawiał oporu. 
Mężczyźni w wieku 22 i 24 lat zostali przewiezieni do sieradzkiej komendy. Następnego dnia usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Sieradzu zarzuty pobicia, gdzie następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu. 
Za taki czyn grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów. 
Śledczy wystąpili również do Sądu Rejonowego w Sieradzu o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu. 
Uwzględniając zgromadzone przez policję i prokuraturę dowody sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Źródło KPP Sieradz


1 komentarz:

  1. To te banderowskie ukraince? Przymusowa deportacja i zakaz wstępu przez 20 lat do PL po odsiadce

    OdpowiedzUsuń