czwartek, 20 czerwca 2019

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W czwartek 20 czerwca w kościele katolickim w całym kraju obchodzone jest święto Bożego Ciała. Tradycyjnie też ulicami starego miasta Sieradza przeszła procesja do czterech ołtarzy, gdzie przy każdym została odczytana ewangelia jednego z czterech ewangelistów.


Procesja wyruszyła z Bazyliki Mniejszej zaraz po mszy św i przeszła ulicami: Kolegiacką, Rynek, Dominikańską, Warcką, Żwirki i Wigury, Kościuszki, Ogrodową i wróciła do Kolegiaty. I tym razem w procesji do czterech ołtarzy wzięły udział setki mieszkańców. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
4 komentarze:

 1. Bałwochwalcy Królestwa Bożego nie odziedziczą!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo barwna cepelia. Tyle że klękanie przed ludzkimi produktami to grzeszne bałwochwalstwo. Szkoda, że sukienkowi nie znają Bożego Słowa. Ale nie oglądając się na sukienkowych, każdy Sieradzanin może sam zacząć czytać Pismo Święte o dowiedzieć się, co jest grzechem, co fałszywą, grzeszną pobożnością, a co prawdziwą pobożnością.

  święty sieradzki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja polecam zamiast Pisma Świętego, Biblię. Tam jest wszystko opisane od początku w jaki sposób nasza wiara powstawała. Normalne cyrki się działy.

   Usuń
 3. Szkoda, że wycięto tyle drzew w pień dla "ustrojenia"...

  OdpowiedzUsuń