środa, 19 czerwca 2019

Wypadek motocyklisty w Bogumiłowie

W środę 19 czerwca około godziny 22 służby ratunkowe w Sieradzu odebrały zgłoszenie wypadku drogowym z udziałem motocyklisty, do którego doszło w Bogumiłowie w gminie Sieradz.


Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący skuterem pod wpływem alkoholu na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą co skutkowało, iż skuter wywrócił się a kierujący motocyklista uderzył głowa o asfalt, niestety motocyklista nie posiadał założonego kasku na głowę. 
Niestety przybyły na miejsce zespołu medyczny bez założenia kołnierza usztywniającego kręgosłup szyjny przełożył poszkodowanego na deskę i włożono go do karetki. 
Jak powiedział nam nasz Czytelnik to podstawowy błąd zespołu medycznego, standardem jest w każdym wypadku komunikacyjnym zabezpieczenie kręgosłupa szyjnego poszkodowanego. 
Sprawa wypadku zajmują się już policjanci z sieradzkiej drogówki, to oni będą sprawdzać, czy faktycznie kierujący skuterem był pod wpływem alkoholu. 
Za zdjęcia dziękujemy naszemu Czytelnikowi.7 komentarzy:

 1. To standard tej Pani doktor, już kilka razy widziałem ją przy wypadkach i nigdy nie był kołnierz założony, kto jej dał dyplom lekarski ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oficjalne aktualne stanowisko International Trauma Life Support (ITLS) w kwestii stosowania kołnierzy ortopedycznych w ograniczaniu ruchomości kręgosłupa.

   OBECNE STANOWISKO

   Zgodnie z opinią International Trauma Life Support:

   1. Należy zmniejszyć nacisk na stosowanie kołnierzy ortopedycznych u pacjentów świadomych bez obrażeń ogniskowych lub objawów neurologicznych. Zaleca się kontrolowaną samodzielną ewakuację w przypadku pacjentów wydolnych hemodynamicznie.

   2. Kołnierze ortopedyczne i ograniczanie ruchomości kręgosłupa nie powinny być stosowane w przypadku obrażeń penetrujących.

   3. Należy korzystać z algorytmów (działań standaryzowanych) podczas tworzenia schematów decyzyjnych stosowania kołnierzy ortopedycznych lub rezygnacji z ich wykorzystania.

   Usuń
 2. Zabrakło ROPRu oni zawsze zadbają o poszkodowanego, komnierz napewno by założyli.

  OdpowiedzUsuń
 3. Taa GOPRu i WOPRu... co Wy z tym ROPRem? Fajnie, że Sieradz ma taką grupę ale nie róbmy z nich Dr. HOUSE :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawda jest taka że kierujacy nad używał za dużo alkoholu ze nie doszło do tragedi

  OdpowiedzUsuń
 5. To i tak że nic mu się niestało

  OdpowiedzUsuń
 6. Te zdjęcia... Rozumiem że fotograf który je robił szukał jak najlepszej fotografii ukazującej całe zdarzenie ale robić zdjęcie osobie która leży w rowie i widać że jest ranna, potrzebuje pomocy to dla mnie masakra... Operator może też trafi na taką hiene kiedy będzie potrzebować pomocy...

  OdpowiedzUsuń