poniedziałek, 29 lipca 2019

Ulewa nad Sieradzem strażacy pomagają mieszkańcom

W poniedziałek 29 lipca w godzinach popołudniowo-wieczornych nad Powiatem Sieradzkim przeszła nawałnica, której skutkiem były liczne zgłoszenia do straży pożarnej.
Sieradzcy strażacy odebrali kilkadziesiąt zgłoszeń o zalanych budynkach mieszkalnych, gospodarczych czy połamanych drzewach, niestety najbardziej poważne zgłoszenia wpłynęły z gminy Błaszki i Gminy Sieradz, chodzi tu o miejscowości Zawady i Sucha gdzie wiatr naruszył konstrukcie dachu, częściowo je zerwał. 
Ulewny deszcz dokuczył również kierowcom, poruszającym się po mieście zalanymi ulicami, wielu z nich próbowało przejechać chodnikami. 
Kierowcy przez dłuższy czas nie mogli przejechać ulemami, Piłsudskiego, Żwirki i Wigury, Mickiewicza, Sienkiewicza, Polna czy Aleja Grunwaldzka. 
Niestety jak mówią nam kierowcy czy mieszkańcy naszego miasta, tak wygląda Sieradz po każdym większym deszczu, i władze miasta nic z tym nie robią, od wielu lat po opadach deszczu nie można przejechać czy przejść ulicą Piłsudskiego na wysokości ZUS, czy Żwirki i Wigury przy budynku poczty.7 komentarzy:

 1. Polna na wysokości "Domu Rzemiosła" wielu kierowców zawracało, nie można było normalnie przejechać !!! Woda aż na chodniku !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Włodarze jak zwykle nic z tym nie zrobią a standardowy tekst będzie taki że nawet najlepsza kanalizacja nie pomoże i sprawa pod dywan
  Dziękuje dobranoc

  OdpowiedzUsuń
 3. do ZGM-u zgłaszane są problemy przez mieszkańców ale oni tam nigdy nie reagują miarodajnie. Piwnice w Sieradzu zalewane są regularnie , strach coś trzymać , ale piwnica jest przydzielona i opłaty są za to pobierane - po co skoro i tak do piwnicy chowają się tylko szczury?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ważne żeby kasa się zgadzała przy wypłacie 🤣🤣🤣

  OdpowiedzUsuń
 5. Zabetonujcie sobie resztę podwórek i innych niezabetonowanych powierzchni,będzie jeszcze weselej. Nawet po mżawce będziemy pływać !!!!

  OdpowiedzUsuń