sobota, 7 września 2019

Happening z Naturą w CIK


W piątek 6 września w Centrum Informacji Kulturalnej odbył się wernisaż prac studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Sieradza.To premiera tych prac, gdyż powstały one w dniach 31 sierpnia 1 września 2019, podczas pleneru malarskiego w Załęczu Wielkim. 
Uczestnicy pleneru, 15 osób, zostali zapoznani z różnymi formami i technikami przekazywania, za pomocą różnych środków artystycznych, piękno otaczającej ich przyrody, spójności z nią i wpływem na nią człowieka. 
Uczestnicy podczas spaceru wykonywali szybkie szkice najciekawszych elementów otoczenia. Następnie wybierali takie środki, które pozwolą na najciekawsze pokazanie wybranych i skomponowanych elementów . Prace mogły być wykonane w pastelach, grafice lub akrylach. Wszystko zależało od indywidualnego wyboru artysty.
 Projekt został sfinansowany przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS z siedzibą w Łodzi oraz Samorządu Słuchaczy Sieradzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu. Wystawę można oglądać do 27 września w godzinach pracy Centrum Informacji Kulturalnej przy ulicy Rynek 18. Po tym terminie wystawa zostanie przeniesiona do Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu na inauguracje kolejnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz