czwartek, 2 stycznia 2020

Pożar w bloku na Leśniewskiego i Krakowskim Przedmieściu

1 stycznia około godziny 21:45 służby ratunkowe w Sieradzu odebrały zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku przy ulicy Leśniewskiego 5 w Sieradzu.Po dojeździe na miejsce zastępów straży ogień był już ugaszony, w mieszkaniu było tylko duże zadymienie, strażacy wyprowadzili dwie osoby z zagrożonego mieszkania. Do poszkodowanych przyjechali również służby medyczne, niestety osoby poszkodowane odmówiły pomocy medycznej. Jak powiedzieli nam świadkowe zdarzenia, osoby poszkodowane były pod wpływem alkoholu. 
W mieszkaniu, w którym doszło do pożaru, zapalił się tapczan i firanki.  
Do kolejnego zagrożenia doszło przed godziną 23 w bloku przy ulicy Krakowskie Przedmieście 8, gdzie zaczęła palić się instalacja elektryczna na klatce schodowej, i tylko czujność jednego z mieszkańców uchroniła od rozpowszechnienia się ognia. Przybili na miejsce strażacy, przy użyciu kamery termowizyjne zlokalizowali zagrożenie. 
Na miejsce wezwany został zarządca budynku i elektryk, którzy będą musieli usunąć zagrożenie. 
Foto do materiału Grupa Alarmowo i Zbigniew Dymiński.


1 komentarz:

  1. Rozumiem, że mieszkańcy mają problem z parkowaniem ale nie blokujecie dróg dojazdowych do bloków poprzez stawianie aut gdziekolwiek. A swoją drogą Administratorzy czy zarządcy dróg i osiedli powinni coś pomyśleć jeśli chodzi o drogi dojazdowe do poszczególnych bloków

    OdpowiedzUsuń