poniedziałek, 16 marca 2020

Nie jesteś Sam, Oni Ci pomogą !!!


Harcerze i instruktorzy hufca ZHP Sieradz, we współpracy z Urzędem Miasta Sieradza, Strażą Miejską, Sieradzką Spółdzielnią Mieszkaniową i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej rozpoczęli akcję „Gotowi do wspólnej służby”. Seniorzy mogą liczyć na zakupy, dostarczenie posiłków, lekarstw czy wyprowadzenie psa. Lekarze, farmaceuci i pielęgniarki nawet na opiekę nad dziećmi.

 Informacje z numerami telefonów, pod które można zgłosić swoje potrzeby, jeszcze dziś pojawią się na klatkach schodowych w blokach SSM. Dostępne są także na stronach internetowych Miasta Sieradza, MOPSu i SSM. Wszystkie te instytucje wspólnie podjęły się akcji pomocy tym, którzy w czasie epidemii są w najtrudniejszej sytuacji.
Zgłoszenia przyjmowane są przez dyżurnego Straży Miejskiej w Sieradzu pod numerem telefonu 43 822 37 05 a następnie przekazywane wolontariuszom ZHP. W sytuacjach wyjątkowych można także skorzystać z numeru alarmowego Straży Miejskiej 986. Także spółdzielnia – swój dotychczasowy rejestrator usterek – udostępnia do zgłaszania potrzeb zakupów spożywczych, leków czy opieki nad zwierzętami – to numer 43 8223629 wewnętrzny 4.
- Wszystkie prośby nagrane przez rejestrator głosowy zostaną przekazane do ZHP – mówi prezes SSM Stefania Gąsiorowska. I dodaje, że rejestrator działa od 15.00 do 7.00 rano. I to właśnie każdego ranka informacje od mieszkańców ich adresy i zakres potrzeb będą przekazywane wolontariuszom.
- Dorośli harcerze i instruktorzy będą pełnić dyżury i pomagać tym, którzy w tym trudnym czasie pozostali sami. Będziemy nie tylko pomagać seniorom ale też pracownikom służby zdrowia, którzy być może potrzebują by zaopiekować się ich dziećmi lub zwierzakami – mówi Przemysław Serweta Komendant Hufca ZHP Sieradz.
 - Dyżurny Straży Miejskiej będzie przyjmował zgłoszenia od naszych mieszkańców, do szczególnej opieki nad seniorami w czasie epidemii zostali zobligowani pracownicy MOPS – mówi Jarosław Trojanowski Sekretarz Miasta Sieradza. Prosimy też sieradzan o sąsiedzką solidarność. Wolontariusze ZHP nie są w stanie pomóc wszystkim – dodaje.
Harcerze i instruktorzy będą dyżurować 7 dni w tygodniu na terenie Miasta Sieradza.

1 komentarz:

  1. OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA SIERADZ MĘKA tez rusza z pomoca mieszkancom dzielnic meki w razie potrzeby prosze o kontakt 534-609-037

    OdpowiedzUsuń