środa, 11 marca 2020

Komunikat Urzędu Miasta Sieradz - FILM


W Urzędzie Miasta Sieradza i jednostkach podległych miastu wprowadzono szczególne procedury, które mają zminimalizować zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Prezydent Paweł Osiewała powołał sztab kryzysowy, jest także w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi w Sieradzu.

 Chciałbym zaapelować do wszystkich mieszkańców, byśmy wspólnie zachowali się odpowiedzialnie wobec siebie i naszego zdrowia. Osoby, które przebywały za granicą, mogły mieć styczność z zarażonymi, prosimy o nie ignorowanie tego faktu i postępowanie według wytycznych Sanepidu. Chcę podkreślić, że jak dotąd w województwie łódzkim nie stwierdzono zakażenia koronawirusem COVID-19 Nie znaczy to jednak, że nie powinniśmy przestać być czujni.  – powiedział Prezydent.
 
Po spotkaniu z kierownictwem urzędu, w magistracie wprowadzone zostaną nowe zasady przyjmowania mieszkańców – zachowana odległość między osobami (wyznaczone linie w pomieszczeniach obsługi mieszkańców). Klienci przyjmowani będą tylko pojedynczo. W miarę możliwości magistrat prosi o ograniczenie ilości osób załatwiających sprawy w urzędzie. Sprawy można załatwić drogą mailową a wizyty umówić telefonicznie na konkretną godzinę tak by uniknąć tworzenia kolejek i skupisk ludzi.

- Apeluję do mieszkańców, by w miarę możliwości unikali zatłoczonych miejsc. Namawiam także do korzystania z platformy e-pułap w celu załatwienia najważniejszych urzędowych spraw. Instrukcję dotyczącą korzystania z tej platformy znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.sieradz.eu. – mówi sekretarz Miasta Jarosław Trojanowski.

Na stronie internetowej miasta znajdą Państwo także aktualne komunikaty dotyczące zarówno ogłoszeń służb sanitarnych, zasad postępowania wobec zagrożenia a także numery telefonów do wszystkich instytucji, które służą Państwu pomocą.
Urzędnicy i personel sprzątający – także w szkołach i instytucjach podległych miastu - zostali poinformowani o zaostrzonych procedurach dotyczących higieny. Dezynfekowane są klamki, poręcze i drzwi. W łazienkach pojawią się dystrybutory z płynem dezynfekującym. Od półtora tygodnia dezynfekowane są także miejskie autobusy.
W szkołach odwołane są uroczystości i wycieczki szkolne. Dzisiaj odbędzie się spotkanie Prezydenta Miasta z szefami podległych jednostek. Wówczas zostaną podjęte kolejne decyzje dotyczące działań na terenach placówek kulturalnych czy sportowych.
Jednocześnie Prezydent prosi o szczególne zwrócenie uwagi na najstarszych mieszkańców, o  zainteresowanie się ich zdrowiem i potrzebami – choćby w kwestii zakupu leków czy artykułów spożywczych
Apeluje do Państwa o odpowiedzialność. O dbałość o swoje zdrowie i bliskich i tych, o których nie ma kto zadbać.  – mówi Paweł Osiewała.
Źródło UM Sieradz

2 komentarze:

  1. E-pułap? Serio? Aż oczy bolą!

    OdpowiedzUsuń
  2. Modlitwa pod portretem świętej patronki miasta - to była?

    OdpowiedzUsuń