wtorek, 31 marca 2020

Nowe obostrzenia dla Polaków związane z koronawirusem


We wtorek 31 marca premier Mateusz Morawicki podczas konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach dla wszystkich obywateli na terenie Polski.
  W związku z panującą epidemią związaną z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, premier poinformował o nowych obostrzeniach dla obywateli naszego kraju. 
Nowe zmiany dotyczą między innymi tego, iż zamknięte zostają wszystkie parki, plaże i bulwary, nie będzie można korzystać również z rowerów miejskich. 
Również w sklepach spożywczych czy aptekach w godzinach 10 – 12 będą mogły być tylko osoby, które ukończyły 65 rok życia, tak aby osoby starsze ,bezpiecznie mogły zrobić zakupy. 
Kolejna zmiana dotyczy osób młodych, takie osoby nie będą mogły wychodzić z domu bez osoby dorosłej, chodzi tu o to, aby osoby młode się nie spotykały i nie roznosiły wirusa. 
Do sklepów czy zakładów usługowych będzie mogło wejść, tyle osób ile jest kas razy 3 osoby, czyli jeżeli w sklepie są przykładowo dwie kasy, do sklepu jednorazowa będzie mogło wejść 6 osób. 
Dodatkowe zmiany dotyczą osób na kwartalnie, osoba skierowana na kwarantannę, będzie musiała ją spędzić sama, a jeżeli w lokalu, w którym ma być kwarantanna, są inne osoby, to kwarantannie poddane zostaną wszystkie osoby. 
Zamknięte zostają również wszystkie hotele i kwatery krótkoterminowe, mogą być tylko otwarte obiekty, w których przebywają osoby na kwartalnie lub pracownicy firm, które wynajmują obiekty dla pracowników. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz