czwartek, 5 marca 2020

Prezydent Sieradza z wyrokiem - AKTUALIZACJA

W czwartek 5 marca w sądzie rejonowym w Sieradzu zapadł wyrok w sprawie prezydenta Sieradza Pawła O. za potrącenie samochodem starszej kobiety oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia.
Przypominamy do wypadku, w którym obecny prezydent Sieradza Paweł O. brał udział doszło w marcu 2019 roku pod jedną z galerii Sieradzkich.
Za ten czyn wówczas włodarz miasta został ukarany 300 złotowym mandatem. Gdy zajście ujawniły media, sprawą natychmiast zajęła się sieradzka prokuratura, która w tej sprawie sporządziła akt oskarżenia wobec kierowcy, którym był Paweł O.
Podczas dzisiejszej rozprawy sąd skazał prezydenta Sieradza Pawła O. na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, 10 tys. zł grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat i 10 tys. zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonej kobiety w tym wypadku.
Wyrok jest nieprawomocny.
Sędzia ogłaszając wyrok podkreślił, że był to czyn spowodowany nieumyślnie. Prezydenta Sieradza Pawła O. nie było podczas ogłaszania wyroku. Kliknij, aby wysłuchać wyroku MP3 wypadku. Tu można wysłuchać ustnego uzasadnienia wyroku, kliknij, aby wysłuchać MP3

5 komentarzy:

 1. "Sędzia ogłaszając wyrok podkreślił, że był to czyn spowodowany nieumyślnie" czyli magiczne słowo "nieumyślnie" padło. Co oznacza że prezydent może pozostać prezydentem. Brawo panie sędzio.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezależnie od poglądów politycznych to czy Pan Anonimowy uważa, że potrącił tą kobietę umyślnie? Pomyśl Pan zanim coś palniesz bo nie brzmisz poważnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. I bardzo dobrze że nadal zostanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Farsa sprawiedliwości, to że jest politykiem wolno potrącać ludzi, uciekać z miejsca zdarzenia i pseudo wyrok. Jak dla mnie to pospolity bandyta tak postępuje

  OdpowiedzUsuń
 5. Stara baba środkiem drogi lazi .a w domu siedzieć i się modlić .zagrywkę polityczna niech pani Anna powie ile w łapę dostała

  OdpowiedzUsuń