czwartek, 11 czerwca 2020

Obchody Bożego Ciała

Tegoroczne obchody Bożego Ciała w Bazylice Mniejszej w Sieradzu z powodu pandemii zostały decyzją władz kościoła ograniczone. Nie było jak co roku tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy na terenie miasta, natomiast po zakończonej mszy odbyła się  krótka procesja wokół kościoła. Na zakończenie procesji eucharystycznej ksiądz Marian Bronikowski udzielił wiernym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem  w drzwiach kościoła. 

Obejrzyj fotorelację.5 komentarzy:

 1. A gdzie odstęp między ludźmi i dlaczego ktoś zamyka szkoły i inne a księża dalej robią co chcą ? A jutro będzie panika bo kolejne 80 osób zarażonych

  OdpowiedzUsuń
 2. Korona party dla debili hehehe

  OdpowiedzUsuń
 3. Kościół i jego zwyczaje to kolejne państwo w państwie. Wszelkiego rodzaju nakazy wydawane przez rządzących są ignorowane przez kościół - minimalne odległości, noszenie maseczek, zakaz zgromadzeń powyżej określonej ilości osób.
  Już niebawem kolejny raz wzrośnie ilość osób zakażonych, winnych nie będzie, kościół na maseczki i kombinezony z tacy nie da.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepszy jest ten upadły biznesmen prowadzący księdza. Zawsze jak widzę faceta z maseczka pod nosem to wyobrażam sobie że majtki też ma zaciągnięte do połowy. Część w majtkach reszta na zewnątrz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tam do kościoła nie chodzę, ale jakoś zbytnio mi to nie przeszkadza niech se robią te swoje obrzędy. Wirus jak jest to i tak się rozprzestrzeni. Jak jest?

  OdpowiedzUsuń