piątek, 19 czerwca 2020

Śmiertelny wypadek w Bujnowie w gm. Złoczew


Złoczewscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku w miejscowości Bujnów. Kierująca audi potrąciła 44 –letniego pieszego, który poniósł śmierć na miejscu.

Do wypadku doszło 18 czerwca 2020 r.  o godz. 23.30  w terenie niezabudowanym   w miejscowości Bujnów.  
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadąca w kierunku Złoczewa 44- letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego kierująca audi a4  potraciła 44 – letniego mężczyznę.
 Pieszy wraz ze swoim znajomym poruszał się lewą stroną jezdni, nie posiadając elementów odblaskowych.
  W wyniku tego 44 – letni pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierująca samochodem była trzeźwa. 
Policjanci z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny i  zebrali ślady na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli  również pojazd, którym kierowała 44 – latka. Zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych.
Przypominamy!
Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Za ich brak grozi mandat karny do 100 złotych. 
Należy jednak pamiętać, że w grę wchodzi nie mandat, a ludzkie życie, ponieważ w konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze jest na straconej pozycji;
tam, gdzie nie ma chodnika, żeby widzieć nadjeżdżający z przeciwka pojazd, pieszy idący poboczem lub jezdnią jest zobowiązany iść lewą stroną drogi;
nawet w obszarze zabudowanym warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe lub latarkę, szczególnie po zmierzchu, kiedy widoczność jest gorsza, a ciemne kolory odzieży powodują, że kierowca widzi pieszego dopiero w ostatnim momencie. 
Źródło Policja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz