niedziela, 12 lipca 2020

V Sieradzki Piknik Motocyklowy


W niedzielę 12 lipca już po raz piąty do Sieradza zjechali się motocykliści z całego kraju, do Parku Staromiejskiego przyjechało około 1000 motocykli.
Stało się już tradycją, że w lipcu w Sieradzu odbywa się Piknik Motocyklowy, tegoroczna impreza była jubileuszowa, bo już piątą.
V Sieradzki Piknik Motocyklowy rozpoczęła uroczysta msza święta w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, po której odbyło się poświęcenie motocykli.
Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Motocyklistów Sieradzanie przygotowało wiele atrakcji dla wszystkich, którzy w niedziele odwiedzili Park Staromiejski, można było skorzystać z symulatora wypadku i zobaczyć, jakie są przeciążenia i co dzieje się podczas wypadku z osobą, kliknij, aby wysłuchać MP3. 
Były pokazy jazdy na jednym kole, niestety skończone po kilku pokazach, gdyż wydarzył się drobny wypadek, na szczęście nikomu nic się nie stało. 
Tradycyjnie nie mogło zabraknąć stoisk z gastronomią i wieloma pamiątkami z pikniku. 
Na scenie w Amfiteatrze można było wysłuchać koncertów muzycznych, w wykonaniu między innymi Zespołu PSP. 
Oczywiście podczas pikniku nie mogło zabraknąć zbiórki krwi zorganizowanej przez Klub PCK Strażaków przy OSP Sieradz, podczas niedzielnej akcji do punktu gdzie była pobierana krew zgłosiło się 49 osób, niesyty z różnych powodów krew mogło oddać 37 osób, tak więc niedzielną akcje można uznać za udaną, gdyż udało się zebrać ponad 17 litrów krwi. 
 O pikniku rozmawialiśmy z Jackiem Mikołajczykiem Prezesem Stowarzyszenia Motocykliści Sieradzanie, kliknij, aby wysłuchać MP3.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz