czwartek, 10 września 2020

19-latek z narkotykami


Policjanci z Wydziału Kryminalnego sieradzkiej komendy zatrzymali 19- letniego mieszkańca Sieradza, którzy posiadał łącznie prawie 180 gramów środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 120 gramów amfetaminy i metaamfetaminy oraz 56 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania nielegalnych środków. Za ten przestępczy proceder grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzięki skutecznym działaniom sieradzkich kryminalnych na czarny rynek nie trafi ponad 180 gramów środków odurzających.  7 września 2020 r. około godz. 23.30 policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny na jednym z parkingów w centrum Sieradza. 
W czasie legitymowania mężczyzna zaczął nerwowo się zachowywać. Jak się okazało jego niepokój prawdopodobnie wynikał z posiadanych  przy sobie nielegalnych środków. 
Policjanci znaleźli bowiem w jego odzieży oraz saszetce kilkanaście torebek foliowych z porcjami marihuany i amfetaminy. 
Był to 19 – letni mieszkaniec Sieradza. Został zatrzymany, przewieziony do sieradzkiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie.  
Policjanci przeszukali również jego miejsce zamieszkania. W szafie w mieszkaniu 19 - latka funkcjonariusze ujawnili dealerki z poporcjowaną amfetaminą i metamfetaminą przygotowanymi do dalszej dystrybucji. Część nielegalnych środków odurzających przechowywana była również w słoiku. 
Na drugi dzień 19 – latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynów.  Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.  
Po wykonaniu dodatkowych badań nie wykluczone, że odpowie on za posiadanie znacznej ilości narkotyków, co zagrożone jest karą do10 lat więzienia.  Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz